XXI niedziela zwykła – 22 sierpnia 2021 r.

1. W imieniu własnym, a także całej Wspólnoty Parafialnej pragnę bardzo serdecznie podziękować księdzu Prefektowi Pawłowi, który kończy czas posługi kapłańskiej w naszej Parafii, za wszelką jego pracę duszpasterską. Księże Pawle bardzo serdecznie dziękuję za opiekę nad ministrantami, Oazą, a także za przygotowanie dzieci do pierwszej spowiedzi i komunii świętej, dzieci do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego oraz młodzieży do bierzmowania. Księdza posługa pozostanie w naszej pamięci. Jeszcze raz w imieniu własnym i nas wszystkich składam słowa serdecznego podziękowania i życzę, aby udało się czynić jak najwięcej dobra na nowej placówce duszpasterskiej. Księże Pawle Bóg zapłać i szczęść Boże.
  2. Za tydzień powitamy nowego księdza Prefekta, który rozpocznie posługę w naszej Parafii.
  3. Dziś, zgodnie z naszym planem wydarzeń parafialnych na 2021 r., na Mszy świętej o godzinie 12.00 nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony, w której wezmą udział mieszkańcy wiosek z wieńcami dożynkowymi oraz Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych.
  4. W najbliższy czwartek, 26 sierpnia, uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00.
  5. Komunikat Prezydenta Miasta Płocka

W niedzielę 22 i 29 sierpnia br. w budynku Ratusza przy Starym Rynku będzie działał punkt szczepień przeciwko Covid-19. Będzie można przyjąć jednorazową dawkę Johnson&Johnson. Zaszczepić się może każdy, kto ukończył 18 lat. Wystarczy przyjść do punktu szczepień z dowodem osobistym lub innym dowodem tożsamości. Szczepienie odbywać się będzie w godzinach od 10.00 do 17.00 albo do wyczerpania dawek szczepionki.

1. Pragnę poinformować, że za prace wykonane przy usuwaniu drzew na cmentarzu i przy kościele po nawałnicy, Parafia musi ponieść koszt w wysokości 14.450 zł. Suma ta obejmuje zarówno zapłatę firmie specjalistycznej jak i osobom dodatkowo pracującym przy usuwaniu szkód przy kościele. Do zapłacenia będzie jeszcze kwota za usunięcie karp po powalonych i usuniętych już drzewach na cmentarzu i przy kościele.
  2. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, z przeznaczeniem na prace w parafii.
  3. Bóg zapłać Zaślubionym w ubiegłym tygodniu za 4 kompozycje kwiatowe ofiarowane do naszego kościoła. Pozostałe kwiaty zostały zakupione z pieniędzy parafialnych. Kompozycje, za niewielką odpłatnością, wykonał były kościelny pan Marcin Grąbczewski.
  4. Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam  również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozowników do bezdotykowej dezynfekcji rąk, które są ustawione przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
  5.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  6.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.