XVIII niedziela zwykła – 1 sierpnia 2021 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną. Zachęcam do posypania kwiatkami chodnika procesyjnego tuż przed rozpoczęciem sumy. Dziękuję wszystkim, którzy to uczynią.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia:
  • pierwszy czwartek - adoracja prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej, od godziny 17.30 do 18.00;
  • pierwszy piątek - spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00 do 18.00, ale ze względu na ślub wyjątkowo nie będzie adoracji a nabożeństwo pierwszopiątkowe będzie po Mszy świętej o godzinie 18.00;
  • nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy świętej o godzinie 18.00.
  1. W najbliższy czwartek – 5 sierpnia – na Mszy świętej o godzinie 18.00 będą z nami Flisacy z figurą św. Jakuba, płynący z Krakowa do Gdańska Szlakiem Jakubowym. Nasz kościół wpisany jest wpisany w tenże Szlak Jakubowy. Serdecznie zapraszam na tę wyjątkową uroczystość w naszym kościele.
  2. W najbliższy piątek - 6 sierpnia – uroczystość Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i po południu z racji dnia pracy o godzinie 18.00.
  3. Dziś rozpoczynamy miesiąc sierpień. Jest to miesiąc naszych szczególnych rocznic narodowych. W tradycji polskiej obchodzony jednocześnie jako miesiąc trzeźwości. Zachęcam do abstynencji w miesiącu sierpniu, ofiarując w intencji Ojczyzny dziś i Ojczyzny jutra. Na ołtarzu Matki Bożej jest wyłożona Parafialna Księga Abstynencji. Zachęcam do dokonywania wpisów dokumentujących podejmowane dzieło.
  4. W gablotach przed kościołem znajdują się plakaty informacyjne na temat 40. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Osoby zainteresowane proszę o zapoznanie. Informacja znajduje się również na stronie startowej naszej parafialnej strony internetowej http://www.parafiaimielnica.pl/. Zachęcam do zapisów na pielgrzymkę duchową - zapisy w zakrystii kościoła po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Każdy, kto zapisze się jako pielgrzym duchowy, otrzyma modlitewnik do osobistego wykorzystania na każdy dzień, przez czas pielgrzymki rzeczywistej. Pielgrzymów duchowych zapraszam w dni powszednie począwszy od 6 do 15 sierpnia na Msze święte o godzinie 18.00. Hasło tegorocznej – 40. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę: „Idziemy z Józefem”.
  5. Zgodnie z naszym planem wydarzeń parafialnych na 2021 r. , w niedzielę 22 sierpnia, na Mszy świętej o godzinie 12.00 będą nasze dożynki parafialne. Proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie wieńców dożynkowych.
  6. Jak wcześniej informowałem dziś trwa przed naszym kościołem zbiórka do puszek, zarządzona przez Biskupa Płockiego, na rzecz poszkodowanych w ramach Dnia Solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Płockiego zebrane środki Płocka Caritas przekaże potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.
  7. Parafia św. Stanisława Kostki w Płocku organizuje w dniach 10 - 13 września 2021 r. Pielgrzymkę do Wilna. Informacje można uzyskać u ks. Mirka pod tel. 602 571 573. Program Pielgrzymki do Wilna – Program ramowy.
  8.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, z przeznaczeniem na prace w parafii.
  9.  Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam  również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozowników do bezdotykowej dezynfekcji rąk, które są ustawione przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
  10.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  11.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.