XIII niedziela zwykła - 27 czerwca 2021 r.

1. Dziś, na Mszy świętej o godzinie 10.30 podziękujemy Bogu za rok szkolno-katechetyczny 2020/2021.
  2. W najbliższy wtorek 29 czerwca – doroczna uroczystość świętych Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej. Msze święte godzina 7.00, 9.00 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę są tzw. Świętopietrzem, czyli przeznaczone do dyspozycji Papieża.
  3. Wtorek 29 czerwca jest również dniem imienin naszego Biskupa Płockiego Piotra Libery. Będziemy się modlić się za Pasterza naszej diecezji w czasie każdej Mszy świętej i nabożeństwa czerwcowego.
  4. W tym tygodniu kończymy miesiąc czerwiec. Jeszcze do środy włącznie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie o godzinie 17.30, w związku z czym przez miesiąc czerwiec nie ma prywatnej adoracji, która jest od poniedziałku do piątku od godziny 17.30 do 18.00. Dziś, z racji niedzieli, nabożeństwo czerwcowe o godzinie 16.30.
  5. Już tradycyjnie, od 1 lipca przez czas wakacji, w dni powszednie nie ma Mszy świętej o godzinie 7.00.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca:
  • pierwszy czwartek - adoracja prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej, od godziny 17.30 do 18.00;
  • pierwszy piątek - spowiedź od godziny 16.00 do 18.00, adoracja w ciszy od godziny 17.30 do 18.00, nabożeństwo pierwszopiątkowe przed Mszą świętą która będzie o godzinie 18.00;
  • nabożeństwo pierwszosobotnie na zakończenie Mszy świętej która zostanie odprawiona o godzinie 18.00.
  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca lipca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam asystę procesyjną i proszę o posypanie płatkami kwiatów chodnika procesyjnego, przed sumą.
  2. Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam  również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozowników do bezdotykowej dezynfekcji rąk, które są ustawione przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
  3. Dziękuję Rodzinie Krzeszewskich mieszkających przy ul. Heleny w Nowym Gulczewie za ofiarowanie czterech 5. litrowych pojemników z płynem do dezynfekcji rąk, który jest używany w kościele.
  4.  Kwiaty, które mamy w kościele zostały zakupione z pieniędzy parafialnych. Kompozycje, za niewielką odpłatnością, wykonał były Kościelny pan Marcin Grąbczewski.
  5.  Pragnę przeprosić za zmianę godziny Mszy świętej zamówionej na najbliższą środę na godzinę 17.00, która za racji uroczystości ślubnej w tym dniu, została przeniesiona na godzinę 16.30.
  6.  Informuję, że od 1 lipca kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku będzie czynna w godzinach 16.00 - 17.30, w soboty w godzinach 7.30 - 8.00.
  7.  Bóg zapłać za złożone dodatkowe ofiary w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę, z przeznaczeniem na prace w parafii.
  8.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  9.  Rozpoczęły się wakacje, dla wielu też czas urlopu. Życzymy, aby był to czas dobrego odpoczynku przede wszystkim w gronie całych rodzin. Nie zapominajmy o naszym kontakcie z Bogiem, o niedzielnych Mszach świętych i o codziennej modlitwie.
  10.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.