X niedziela zwykła 6 czerwca 2021 r.

1. Pragnę podziękować za piękne świadectwo wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, w tym szczególnym czasie epidemii koronawirusa. Znakiem tej wiary była Wasza obecność na Mszach świętych w Boże Ciało oraz w czasie procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy wokół kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za pięknie przygotowane ołtarze:
  • pierwszy ołtarz – mieszkańcom Cekanowa,
  • drugi ołtarz – mieszkańcom Mirosławia i Piotrowa,
  • trzeci ołtarz – mieszkańcom ulic Gmury, Zgodna, Grabówka i części z ulicy Korczaka,
  • czwarty ołtarz – po raz drugi mieszkańcom Nowego Boryszewa.

Dziękuję również za kwiaty ofiarowane do kościoła po zakończeniu procesji eucharystycznej, pochodzące z przygotowanych ołtarzy.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. W dni powszednie, do czwartku włącznie, procesja eucharystyczna wokół kościoła po mszy świętej która będzie o godzinie 18.00. Natomiast dziś procesja po sumie.
  2. Zakończenie oktawy w czwartek na mszy świętej o godzinie 18.00, która zostanie odprawiona w intencji dzieci. Zapraszamy rodziców, dziadków i pradziadków z małymi dziećmi. Na zakończenie mszy świętej – z racji koronawirusa - będzie błogosławieństwo ogólne małych dzieci. Po błogosławieństwie zostaną też poświęcone wianuszki z kwiatów, zboża, ziół z prośbą, aby ciężka praca człowieka, dzięki Bożemu błogosławieństwu, wydawała wspaniały owoc.
  3. W najbliższy piątek, doroczna uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. W naszej Parafii jest to uroczystość z tej racji, że nasz kościół jest pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego. Zapraszam do uczestnictwa w mszach świętych o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00. Z racji uroczystości w naszej Parafii w tym dniu nie jesteśmy zobowiązani do zachowania postu.
  4. W niedzielę za tydzień zgodnie z naszym planem wydarzeń parafialnych na 2021 r. będziemy obchodzić Zbiorowy Jubileusz 50-lecia Ślubu. Serdecznie zapraszam Jubilatów na mszę świętą o godzinie 12.00.
  5. W najbliższą niedzielę kolejne nabożeństwo fatimskie, które są 13 dnia każdego miesiąca, począwszy od 13 maja i kończą się 13 października. Z racji niedzieli rozpocznie się nabożeństwem różańcowym o godzinie 16.00, a zakończy mszą świętą o godzinie 17.00.
  6. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godzinie 17.30, w związku z czym przez miesiąc czerwiec nie będzie prywatnej adoracji, która jest od poniedziałku do piątku od godziny 17.30 do 18.00.W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.
  7. KOMUNIKAT DYREKTORA DIECEZJALNEGO INSTYTUTU MUZYKI KOŚCIELNEJ MUSICUM IM. KS. EUGENIUSZA GRUBERSKIEGO W PŁOCKU

Uprzejmie proszę Czcigodnych Księży Proboszczów o umieszczenie w gablotach plakatów Musicum, które zostały rozesłane do parafii oraz odczytanie w ramach ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę 6 czerwca 2021 r. poniższej informacji:

„Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej Musicum w Płocku prowadzi nabór chętnych do nauki gry na organach kościelnych i fortepianie. Zapraszamy młodzież od 12 roku życia oraz dorosłych, zarówno chłopców, jak i dziewczęta, Panie i Panów. Przesłuchania odbędą się w sobotę 19 czerwca br. o godz. 11.00 w siedzibie Instytutu w Płocku. Szczegóły na stronie internetowej musicum.pl”.

Płock, dnia 25 maja 2021 r.

Ks. Marcin Sadowski

Dyrektor Instytutu Musicum

ZARZĄDZENIE: Komunikat Dyrektora Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej Musicum w Płocku, należy odczytać wiernym w niedzielę 6 czerwca 2021 r., podczas wszystkich Mszy św. w ramach ogłoszeń parafialnych.

Płock, dnia 26 maja 2021 r.

Mirosław Milewski

Wikariusz Generalny

1. Z racji pandemii starajmy się też uczestniczyć w mszach świętych w niedzielę i święta na zewnątrz kościoła. Przed głównym wejściem jest włączane nagłośnienie.
  2.  Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam  również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozowników do bezdotykowej dezynfekcji rąk, które są ustawione przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
  3.  Serdeczne Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone bezpośrednio do mnie, w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę i na konto parafialne, z przeznaczeniem na planowane prace w parafii.
  4.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.