Wniebowstąpienie Pańskie - 16 maja 2021 r.

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przeniesiona od kilku lat na najbliższą niedzielę po dniu, w którym mija 40 dni od uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Dziś na sumie o godzinie 12.00, zgodnie z naszym planem wydarzeń parafialnych na rok 2021, przeżywamy w  naszej rodzinie parafialnej Zbiorowy Jubileusz Jubilatów obchodzących 25 Rocznicę Ślubu.
 3. W najbliższą sobotę 22 maja w naszej Parafii uroczystość I Komunii świętej, o godzinie 10.00 dla dzieci w ablach, o godzinie 12.00 dla dzieci w strojach tradycyjnych.
 4. Przyszła niedziela - 23 maja - jest doroczną uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 5. W najbliższą niedzielę 23 maja na mszy świętej o godzinie 12.00 uroczysty roczek dla dzieci ochrzczonych w roku 2020, na który zapraszam rodziców i chrzestnych wraz z dziećmi.
 6. Pragnę poinformować, że w naszej parafii ze względu na stan epidemii koronawirusa w uroczystość Bożego Ciała po mszy świętej o godzinie 12.00 nie będzie tradycyjnej procesji poza obrębem kościoła do czterech ołtarzy. W tym roku procesja odbędzie się wokół kościoła. Odpowiedzialnych za przygotowanie proszę, aby w czterech rogach placu przykościelnego przygotowali ołtarze. W uroczystość Bożego Ciała pozostałe msze święte będą o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00 oraz dodatkowo z uroczystości Bożego Ciała w środę o godzinie 19.00.
 7. Plany spotkań praktycznych dla dzieci przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą oraz dla dzieci przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego znajdują się w gablotach przed kościołem.
 8. Trwa miesiąc maj - czas szczególnej modlitwy, kiedy nasze sprawy powierzamy Bogu za pośrednictwem Maryi. Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godzinie 17.30, dlatego przez miesiąc maj, ale również i czerwiec nie będzie prywatnej adoracji, która jest od poniedziałku do piątku od godziny 17.30 do 18.00. W każdą niedzielę nabożeństwo majowe o godzinie 16.30. Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych, w ramach wieczorowego pacierza.
 9. Z racji pandemii starajmy się też uczestniczyć w mszach świętych w niedzielę i święta na zewnątrz kościoła. Przed głównym wejściem będzie włączane nagłośnienie.
 10.  Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam  również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozowników do bezdotykowej dezynfekcji rąk, któresą ustawione przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
 11.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 12.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje