VI Niedziela Wielkanocna 9 maja 2021 r.

1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas IV przygotowujących się do uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego oraz ich rodziców.
  2. W sobotę za tydzień egzamin dla dzieci przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego. Harmonogram umieszczony jest w gablotach przed kościołem.
  3. Plan spotkań praktycznych dla dzieci przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą znajduje się w gablotach przed kościołem.
  4. W najbliższy czwartek - 13 maja – święto Matki Bożej Fatimskiej. Rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, które będą 13 dnia każdego miesiąca i zakończą się 13 października. Porządek najbliższego nabożeństwa jest następujący:
  • różaniec,
  • nabożeństwo majowe,
  • procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

Początek nabożeństwa o godzinie 1700.

1. Również w najbliższy czwartek 13 maja 2021 r. odbędzie się w naszym kościele kolejne z cyklu spotkań w płockich parafiach „Zmartwychwstały czeka na Ciebie”, organizowanych przez Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej Płockiej, SNE Diecezji Płockiej pw. św. Łukasza Ewangelisty.

Plan spotkania:

18.00 Msza święta

18.30 Wprowadzenie i konferencja

19.00 Adoracja i uwielbienie (modlitwa wstawiennicza).

Spotkaniu w naszym kościele, pod hasłem „Piotr … pozwolić pokochać się Miłosierdziu”, będzie przewodniczył ks. dr Jarosław Kwiatkowski.

Serdecznie zapraszam, aby skorzystać z tej nowej formy ewangelizacyjnej, która pozwoli nam na jeszcze głębsze spotkanie z Bogiem.

1. W niedzielę za tydzień – 16 maja – zgodnie z naszym planem wydarzeń parafialnych na rok 2021, będziemy obchodzić Zbiorowy Jubileusz dla Jubilatów obchodzących 25 Rocznicę Ślubu. Serdecznie zapraszam na uroczystą mszę świętą o godzinie 12.00.
  2. Trwa miesiąc maj - czas szczególnej modlitwy, kiedy nasze sprawy powierzamy Bogu za pośrednictwem Maryi. Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godzinie 17.30, dlatego przez miesiąc maj, ale również i czerwiec nie będzie prywatnej adoracji, która jest od poniedziałku do piątku od godziny 17.30 do 18.00. W każdą niedzielę nabożeństwo majowe o godzinie 16.30. Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych, w ramach wieczorowego pacierza.
  3. W naszym kościele z okazji dorocznego wspomnienia liturgicznego św. Joanny Beretty-Molla, który obchodziliśmy 28 kwietnia wraz z przybyłymi w tym dniu czcicielami św. Joanny, mamy wystawę pt. „RODZINA – w niej siła”, przygotowaną przez Fundację TAK dla RODZINY. Zachęcam do obejrzenia wystawy.
  4. Z racji pandemii starajmy się też uczestniczyć w mszach świętych w niedzielę i święta na zewnątrz kościoła. Przed głównym wejściem będzie włączane nagłośnienie.
  5. Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam  również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozowników do bezdotykowej dezynfekcji rąk, któresą ustawione przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
  6.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  7.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.