V Niedziela Wielkiego Postu 21 marca 2021 r.

1. W miniony piątek, w liturgiczne wspomnienie świętego Józefa rozpoczął się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który potrwa do uroczystości Zwiastowania Pańskiego (25 marca), która jest jednocześnie Dniem Świętości Życia. Codziennie odmawiamy przed Mszą świętą o godzinie 18.00, a dziś po sumie litanię do świętego Józefa. Zapraszam Parafian do włączenia się w tenże Tydzień modlitw o Ochronę Życia.
  2. W najbliższą środę - 24 marca - już po raz 17-ty obchodzimy Narodowy Dzień Życia, ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.
  3. Natomiast w czwartek - 25 marca - w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, będziemy obchodzić z inicjatywy św. Jana Pawła II Dzień Świętości Życia, którego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia od poczęcia do jego naturalnej śmierci. Zachęcam do podjęcia przyrzeczenia Duchowej Adopcji, która rozpoczęta w tych dniach trwa do Świąt Bożego Narodzenia. Przyrzeczenia można złożyć w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na zakończenie każdej Mszy świętej rekolekcyjnej, a także w przyszłą niedzielę na Mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30. Folder informacyjny wraz z ankietą do wypełnienia, potwierdzającą złożenie przyrzeczeń, znajduje się na ołtarzu św. Joanny Beretty Molli oraz można go pobrać z naszej parafialnej strony internetowej.
  4. W tym tygodniu - już tradycyjnie w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową – nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej i w gablotach przed kościołem.

Rekolekcje Wielkopostne w Parafii św. Jakuba Apostoła w Płocku

Czwartek 25 marca 2021 r.

Godz. 9.00 – Msza święta za Parafian. Rozpoczęcie rekolekcji.

Piątek 26 marca 2021 r.

Godz. 9.00 – Msza święta za zmarłych.

Godz. 10.30 – Msza święta z nauką ogólną.

Godz. 16.00 – Droga krzyżowa dla dzieci.

Godz. 16.30 – Msza święta z nauką dla dzieci.

Godz. 17.30 – Droga Krzyżowa dla dorosłych.

Sobota 27 marca 2021 r.

Godz. 9.00 – Msza święta w intencji osób chorych i starszych.

Godz. 19.00 – Msza święta z nauką dla młodzieży.

Okazja do spowiedzi w czasie wszystkich Mszy świętych i nabożeństw.

Z racji panującej epidemii nie będzie wyjazdów do chorych.

1. Za tydzień niedziela palmowa. Pobłogosławienie palm na każdej Mszy świętej. Natomiast procesja z palmami, po Mszy świętej o godzinie 9.00 i 12.00, uzależniona będzie od ogólnych rozporządzeń Episkopatu Polski, których wydanie planowane jest na najbliższy piątek.
  2. Trwa Wielki Post, który jest czasem rozpamiętywania Męki Pańskiej. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z racji rekolekcji będzie w piątek:
  • godzina 16.00 dla dzieci;
  • godzina 17.30 dla dorosłych.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.
  2. W ramach akcji Caritas, możemy nabywać w cenie 5 zł czekoladowe baranki wielkanocne, które wkładamy do koszyczka z tzw. święconką. Ofiara złożona przy zakupie tegoż baranka jest przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.
  3.  Informuję, że kancelaria parafialna z racji trwającej pandemii do odwołania będzie czynna od poniedziałku do piątku od godziny 17.00 do 17.30, w soboty od godziny 7.30 do 8.00. Pilne sprawy możemy załatwić przez telefon, numer podany na parafialnej stronie internetowej.
  4.  Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam  również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozownika do bezdotykowej dezynfekcji rąk, który jest ustawiony przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
  5.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary kolędowe oraz za ofiary na prace w parafii, złożone w kopertach na tacę i na konto parafialne.
  6.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  7.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.