III Niedziela Wielkiego Postu 7 marca 2021 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca marca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed I-szą spowiedzią i komunią świętą.
  3. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  4. W najbliższą sobotę egzamin dla bierzmowanych. Szczegółowe informacje na temat przebiegu egzaminu są umieszczone w gablotach przed kościołem.
  5. Obecny rok liturgiczny poświęcony jest św. Józefowi. Dlatego w najbliższą środę – 10 marca – rozpoczniemy nowennę ku jego czci, przed doroczną uroczystością św. Józefa, która przypada 19 marca. Niech to będzie czas modlitwy w intencji rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem ojców, a także w intencji wszystkich mężczyzn w naszej parafii - w każdy dzień powszedni, przed Mszą świętą, która jest o godzinie 18.00, a w niedzielę po sumie. Tych, którzy z różnych racji nie mogą uczestniczyć w kościele, zachęcam do rodzinnej modlitwy w domach.
  6. Trwa Wielki Post, który jest czasem rozpamiętywania Męki Pańskiej. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.16.30 dla dzieci;
  2. godz. 17.15 dla dorosłych.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.
  2. Rekolekcje w naszej parafii już tradycyjnie będą w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową tj. 25 - 27 marca. W najbliższym czasie program rekolekcji zostanie umieszczony na parafialnej stronie internetowej i w gablotach przed kościołem.
  3. Informuję, że kancelaria parafialna z racji trwającej pandemii do odwołania będzie czynna od poniedziałku do piątku od godziny 17.00 do 17.30, w soboty od godziny 7.30 do 8.00. Pilne sprawy możemy załatwić przez telefon, numer podany na parafialnej stronie internetowej.
  4.  Wróciliśmy do przedkolędowego porządku Mszy świętych - w dni powszednie godzina 7.00, 17.00, 18.00 i 18.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od poniedziałku do czwartku od godziny 17.30 do 18.00. W piątki Wielkiego Postu nie ma adoracji Najświętszego Sakramentu, z racji Drogi Krzyżowej.
  5.  Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam  również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozownika do bezdotykowej dezynfekcji rąk, który jest ustawiony przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
  6.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary kolędowe oraz za ofiary na prace w parafii, złożone w kopertach na tacę i na konto parafialne.
  7.  Bóg zapłać Księdzu Pawłowi i wszystkim którzy mu pomagali za przygotowanie i umieszczenie informacji o rekolekcja nad głównymi drzwiami wejściowymi do kościoła.
  8.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  9.  Jutro 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet. My Kapłani wszystkim Niewiastom życzymy jak najwięcej Bożej radości z bardzo ważnej posługi pełnionej w rodzinach - żony, matki, babci i prababci. Dziś, na wszystkich Mszach świętych modlimy się za wszystkie niewiasty.
  10.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.