II Niedziela Wielkiego Postu 28 lutego 2021 r.

1. Dzisiejsza druga niedziela Wielkiego Postu, zwana „Ad Gentes”, obchodzona jest w Polsce, już tradycyjnie, jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – w tym roku pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”. W tym dniu od lat wspieramy modlitwą i ofiarami misjonarki i misjonarzy, którzy posługują w 99 krajach misyjnych. Na pomoc misjonarzom w realizacji tego dzieła przed kościołami w Polsce zbierane są ofiary do puszek. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  2. Dzisiaj dzień swoich imienin i urodzin oraz rocznicę nominacji na biskupa pomocniczego diecezji płockiej obchodzi biskup Roman Marcinkowski. Natomiast 26 lutego swoje imienny i 50-tą rocznice urodzin, a także 5-tą rocznicę sakry biskupiej obchodził biskup pomocniczy naszej diecezji Mirosław Milewski. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Księżach Biskupach.
  3. Trwa Wielki Post, który jest czasem rozpamiętywania Męki Pańskiej. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.16.30 dla dzieci;
  2. godz. 17.15 dla dorosłych.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.
  2. Na ołtarzu Matki Bożej jest wyłożona Parafialna Księga Abstynencji. Osoby, które pragną czas Wielkiego Postu przeżyć bez spożywania napojów alkoholowych, zachęcam do wpisania się do Księgi.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca:
  • w pierwszy czwartek po Mszy świętej o godzinie 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej, która potrwa do godziny 18.00;
  • w pierwszy piątek nie będzie adoracji, z racji nabożeństw Drogi Krzyżowej; spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00 do 18.00; nabożeństwo przerwszopiątkowe przed Mszą świętą, która będzie o godzinie 18.00;
  • nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00.
  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca marca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed I-szą spowiedzią i komunią świętą.
  3. Za dwa tygodnie, po Mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  4.  W gablotach przed kościołem zostały umieszczone szczegółowe informacje o egzaminie dla bierzmowanych. Zainteresowanych proszę o zapoznanie się.
  5. Rekolekcje w naszej parafii już tradycyjnie będą w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową tj. 25 - 27 marca. W najbliższym czasie program rekolekcji zostanie umieszczony na parafialnej stronie internetowej i w gablotach przed kościołem.
  6.  Informuję, że kancelaria parafialna z racji trwającej pandemii do odwołania będzie czynna od poniedziałku do piątku od godziny 17.00 do 17.30, w soboty od godziny 7.30 do 8.00. Pilne sprawy możemy załatwić przez telefon, numer podany na parafialnej stronie internetowej.
  7. Wróciliśmy do przedkolędowego porządku Mszy świętych - w dni powszednie godzina 7.00, 17.00, 18.00 i 18.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od poniedziałku do czwartku od godziny 17.30 do 18.00. W piątki Wielkiego Postu nie ma adoracji Najświętszego Sakramentu, z racji Drogi Krzyżowej.
  8.  Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam  również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozownika do bezdotykowej dezynfekcji rąk, który jest ustawiony przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
  9.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary kolędowe oraz za ofiary na prace w parafii, złożone w kopertach na tacę i na konto parafialne.
  10.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  11.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.