I Niedziela Wielkiego Postu 21 lutego 2021 r.

1. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dziś uroczyste zakończenie kolędy, wszystkie Msze święte są odprawiane w intencji wszystkich Parafian. Dokonuję też podsumowania kolędy.
  2. Słowa podziękowania, my Kapłani, kierujemy wobec wszystkich Parafian, którzy uczestniczyli w Mszach świętych kolędowych w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać wszystkim, którzy przy tej okazji zwyczajowo złożyli ofiary kolędowe oraz dodatkowe ofiary na prace zaplanowane do przeprowadzenia w 2021 roku w Parafii. Słowa podziękowania kieruję również wobec tych, którzy nie mogąc wziąć udziału w Mszach świętych kolędowych, złożyli tradycyjną ofiarę kolędową czy też ofiarę na zaplanowane prace w Parafii, przez innych uczestników Mszy świętej kolędowej. Ofiary przez te osoby były składane również w kopertach na tacę w niedzielę, na konto parafialne czy też bezpośrednio do mnie.
  3. Jutro tj. 22 lutego o godzinie 17.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdziu w Płocku główne uroczystości 90-lecia pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego Siostrze Faustynie. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Jan Romeo Pawłowski z Watykanu. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary dziś na tacę, z przeznaczeniem na budowę Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku.
  4. W minioną środę w sposób uroczysty rozpoczęliśmy Wielki Post, który jest czasem rozpamiętywania Męki Pańskiej.
  5. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  7. godz.16.30 dla dzieci;
  8. godz. 17.15 dla dorosłych.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.
  2. Na ołtarzu Matki Bożej jest wyłożona Parafialna Księga Abstynencji. Osoby, które pragną czas Wielkiego Postu przeżyć bez spożywania napojów alkoholowych, zachęcam do wpisania się do Księgi.
  3. Informuję, że kancelaria parafialna z racji trwającej pandemii do odwołania będzie czynna od poniedziałku do piątku od godziny 17.00 do 17.30, w soboty od godziny 7.30 do 8.00. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer podany na parafialnej stronie internetowej.
  4.  Wracamy do przedkolędowego porządku Mszy świętych - w dni powszednie godzina 7.00, 17.00, 18.00 i 18.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od poniedziałku do czwartku od godziny 17.30 do 18.00. W piątki Wielkiego Postu nie ma adoracji Najświętszego Sakramentu, z racji Drogi Krzyżowej.
  5.  Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam  również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozownika do bezdotykowej dezynfekcji rąk, który jest ustawiony przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
  6.  Pragnę poinformować, że od 1 stycznia br. uregulowałem zobowiązania parafialne na kwotę ponad 40.000 zł, na co składa się m.in. rata za wykonanie chodnika na cmentarzu, opłaty za wywóz śmieci z cmentarza, zakup oleju grzewczego, podatki i opłaty diecezjalne i wpłacane do Urzędu Skarbowego.
  7.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  8.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.