V Niedziela zwykła 7 lutego 2021 r.

1. Dziś po sumie, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja wraz z modlitwami za wstawiennictwem św. Józefa Patrona 2021 r.
  2. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed Pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  3. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed Odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  4. Również za tydzień, po dodatkowej Mszy świętej o godzinie 13.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  5. W najbliższy czwartek - 11 lutego - doroczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Już zwyczajowo zapraszam wszystkie osoby chore i osoby starsze na wspólną Mszę świętą, która będzie o godzinie 18.00. Msza święta zakończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  6. Tak jak wcześniej było podawane, w ramach wizyty duszpasterskiej zapraszamy Parafian na Msze święte kolędowe do kościoła. Plan Mszy świętych do końca kolędy tj. do 16 lutego został już podany w poprzednie niedziele, jest umieszczony w gablotach przed kościołem oraz na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Wizyta duszpasterska – kolęda”.
  7. Pan Kościelny roznosi po rodzinach naszej Parafii - według harmonogramu kolędowego - wodę, kredę i kadzidło. Zostawia też w każdej rodzinie list kolędowy, od nas kapłanów. Ofiary przy tej okazji składane, to jedną z form naszej wdzięczności, za jego pracę dla naszej Parafii.
  8. Słowa podziękowania, my Kapłani, kierujemy wobec wszystkich Parafian, którzy uczestniczyli w Mszach świętych kolędowych w ubiegłym tygodniu.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przy tej okazji zwyczajowo złożyli ofiary kolędowe oraz dodatkowe ofiary na prace zaplanowane do przeprowadzenia w 2021 roku w Parafii. Słowa podziękowania kieruję również wobec tych, którzy nie mogąc wziąć udziału w Mszach świętych kolędowych, złożyli tradycyjną ofiarę kolędową czy też ofiarę na zaplanowane prace w Parafii, przez innych uczestników Mszy świętej kolędowej. Ofiary przez te osoby były składane również w kopertach na tacę w niedzielę, na konto parafialne czy też bezpośrednio do mnie.

1. Informuję, że kancelaria parafialna będzie czynna zgodnie z zwyczajem w czasie kolędowym od godziny 7.30 do 8.00. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer podany na parafialnej stronie internetowej.
  2.  Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Ich noszenie jest przejawem troski o siebie i innych uczestników Mszy świętej. Zachęcam  również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozownika do bezdotykowej dezynfekcji rąk, który jest ustawiony przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
  3.  Bóg zapłać Księdzu Pawłowi, Paniom: Ewie Jędra, Natalii Romanowskiej oraz Panom: Janowi Siwiera, Henrykowi Jóźwiak, Mateuszowi Winiarek, Pawłowi Chojnickiejmu, Andrzejowi Imińskiemu, Kacprowi Żuchowskiemu, Mikołajowi Jędra i Panu Kościelnemu, za usuniecie dekoracji bożonarodzeniowych w kościele.
  4.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.