IV Niedziela zwykła 31 stycznia 2021 r.

1. W najbliższy wtorek - 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji zwane świętem Matki Bożej Gromicznej. Poświęcenie gromic na każdej Mszy świętej. Jest to też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w Polsce. W tym dniu w ramach kazania zostanie odczytane Słowo Biskupa Płockiego na Dzień Życia konsekrowanego 2021. Msze święte godzina 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.00 i 17.00.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego:
  • pierwszy czwartek - od godziny 17.30 do godziny 18.00 adoracja prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej;
  • pierwszy piątek - spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00 do 18.00, adoracja w ciszy od godziny 17.30 do 18.00, nabożeństwo pierwszopiątkowe przed Mszą świętą o godzinie 18.00;
  • nabożeństwo pierwszosobotnie wyjątkowo o godzinie 17.30.
  1. W niedzielę za tydzień po sumie, z racji pierwszej niedzieli miesiąca lutego, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed Pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  3. Za dwa tygodnie, po Mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed Odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  4. Również za dwa tygodnie, po dodatkowej Mszy świętej o godzinie 13.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  5. Tak jak wcześniej było podawane, w ramach wizyty duszpasterskiej zapraszamy Parafian na Msze święte do kościoła. Plan Mszy świętych do końca kolędy tj. do 16 lutego został już podany w poprzednie niedziele, jest umieszczony w gablotach przed kościołem oraz na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Wizyta duszpasterska – kolęda”. My kapłani przepraszamy, że omyłkowo w planie Mszy świętych kolędowych na dzień 26 stycznia (miniony wtorek) nie została podana ulica Harcerska od Imielnicy do ulicy Korczaka (prawa strona). Jeszcze raz przepraszamy i zapraszamy Parafian mieszkających przy tej części ulicy Harcerskiej na Mszę świętą kolędową w najbliższą środę 3 lutego na godzinę 18.00.
  6. Pan Kościelny roznosi po rodzinach naszej Parafii - według harmonogramu kolędowego - wodę, kredę i kadzidło. Zostawia też w każdej rodzinie list kolędowy, od nas kapłanów. Ofiary przy tej okazji składane, to jedną z form naszej wdzięczności, za jego pracę dla naszej Parafii.
  7. Słowa podziękowania, my Kapłani, kierujemy wobec wszystkich Parafian, którzy uczestniczyli w Mszach świętych kolędowych w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać wszystkim, którzy przy tej okazji zwyczajowo złożyli ofiary kolędowe oraz dodatkowe ofiary na prace zaplanowane do przeprowadzenia w 2021 roku w Parafii. Słowa podziękowania kieruję również wobec tych, którzy nie mogąc wziąć udziału w Mszach świętych kolędowych, złożyli tradycyjną ofiarę kolędową czy też ofiarę na zaplanowane prace w Parafii, przez innych uczestników Mszy świętej kolędowej. Ofiary przez te osoby były składane również w kopertach na tacę w niedzielę, na konto parafialne czy też bezpośrednio do mnie.
  8.  Informuję, że kancelaria parafialna będzie czynna zgodnie z zwyczajem w czasie kolędowym od godziny 7.30 do 8.00. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer podany na parafialnej stronie internetowej.
  9.  Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Ich noszenie jest przejawem troski o siebie i innych uczestników Mszy świętej. Zachęcam  również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozownika do bezdotykowej dezynfekcji rąk, który jest ustawiony przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
  10.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.