III Niedziela zwykła 24 stycznia 2021 r.

1. Dziś po raz drugi obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną w Kościele Powszechnym przez Ojca Świętego Franciszka, który wyznaczył datę jej świętowania na III niedzielę zwykłą.
  2. Na prośbę Przewodniczącego KEP ks. abp. Stanisława Gądeckiego, w dzisiejszą niedzielę w kościołach w całej Polsce obchodzimy „Dzień solidarności z Chorwacją”. W ramach tego dnia podczas każdej Mszy św. modlimy się za poszkodowanych w najsilniejszym od 140 lat trzęsieniu ziemi, jakie 29 grudnia minionego roku nawiedziło Chorwację. Dziś, przed wszystkimi kościołami w Polsce, prowadzona jest zbiórka datków do puszek na ten cel.
  3. Pan Kościelny roznosi po rodzinach naszej Parafii - według harmonogramu kolędowego - wodę, kredę i kadzidło. Zostawia też w każdej rodzinie list kolędowy, od nas kapłanów. Ofiary przy tej okazji składane, to jedna z form naszej wdzięczności, za jego pracę dla naszej Parafii.
  4. Tak jak wcześniej było podawane, w ramach wizyty duszpasterskiej zapraszamy Parafian na Msze święte do kościoła. Plan Mszy świętych do soboty 6 lutego został już podany w poprzednie niedziele, jest umieszczony w gablotach przed kościołem oraz na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Wizyta duszpasterska – kolęda”. Dziś plan Mszy świętych od 8 lutego 2021 r. do końca kolędy tj. do 16 lutego, na które zapraszamy:
  • w poniedziałek 8 lutego 2021 r. o godzinie 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Leszczynowej, Harcerskiej od cmentarza do kościoła, Majowej, Pogodnej, Łamanej i Morelowej;
  • we wtorek 9 lutego 2021 r. o godzinie 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Kasztanowej, Wiosennej i Prostej;
  • w środę 10 lutego 2021 r. o godzinie 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Księdza Skierkowskiego, Kaszubskiej, Kujawskiej, Śląskiej, Pomorskiej, Warmińskiej oraz Brzoskwiniowej;
  • w piątek 12 lutego 2021 r. o godzinie 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Orzechowej, Śliwowej, Porzeczkowej, Chmielnej i Poziomkowej;
  • w sobotę 13 lutego 2021 r. dwie Msze święte:
  • o godzinie 16.00 Parafian mieszkających w Nowym Gulczewie przy ulicy Szlacheckiej od numerów najwyższych do numeru do 34 i mieszkających przy wszystkich ulicach odchodzących od tej części ulicy Szlacheckiej,
  • o godzinie 18.00 Parafian mieszkających w Nowym Gulczewie przy ulicy Zagłoby i mieszkających przy wszystkich ulicach odchodzących od ulicy Zagłoby w stronę ulicy Rogozińskiej;
  • w poniedziałek 15 lutego 2021 r. o godzinie 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Lokalnej, Darniowej, Sielskiej i Wiśniowej;
  • we wtorek 16 lutego 2021 r. o godzinie 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Skrajnej, Kątowej, Widnej, Wyszogrodzkiej, Czereśniowej i Jabłoni.
  1. Słowa podziękowania, my Kapłani, kierujemy wobec wszystkich Parafian, którzy uczestniczyli w Mszach świętych kolędowych w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać wszystkim, którzy przy tej okazji zwyczajowo złożyli ofiary kolędowe oraz dodatkowe ofiary na prace zaplanowane do przeprowadzenia w 2021 roku w Parafii. Słowa podziękowania kieruję również wobec tych, którzy nie mogąc wziąć udziału w Mszach świętych kolędowych, złożyli tradycyjną ofiarę kolędową czy też ofiarę na zaplanowane prace w Parafii, przez innych uczestników Mszy świętej kolędowej. Ofiary przez te osoby były składane również w kopertach na tacę w niedzielę, na konto parafialne czy też bezpośrednio do mnie.
  2. Informuję, że kancelaria parafialna będzie czynna zgodnie z zwyczajem w czasie kolędowym od godziny 7.30 do 8.00. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer podany na parafialnej stronie internetowej.
  3. Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Ich noszenie jest przejawem troski o siebie i innych uczestników Mszy świętej. Na stoliku na końcu ławek, gdzie zwykle była wyłożona prasa katolicka, jest wystawiony pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk.
  4. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.