Niedziela 17 stycznia 2021 r.

1. Jutro - w poniedziałek 18 stycznia - rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który tradycyjnie potrwa do 25 stycznia, w tym roku pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesie obfity owoc”. Starajmy się włączyć z modlitwą w intencji o jedność chrześcijan.
  2. W najbliższy czwartek 21 stycznia będziemy obchodzić Dzień Babci, a w piątek 22 stycznia Dzień Dziadka. W związku z tym, odpowiednio w czwartek i w piątek, na Mszach świętych będziemy modlić się nasze babcie i naszych dziadków oraz za wszystkie babcie i wszystkich dziadków z naszej Parafii.
  3. Pan Kościelny roznosi po rodzinach naszej Parafii - według harmonogramu kolędowego - wodę, kredę i kadzidło. Zostawia też w każdej rodzinie list kolędowy, od nas kapłanów. Ofiary przy tej okazji składane, to jedna z form naszej wdzięczności, za jego pracę dla naszej Parafii.
  4. Tak jak wcześniej było podawane, w ramach wizyty duszpasterskiej zapraszamy Parafian na Msze święte do kościoła. Plan Mszy świętych do soboty 30 stycznia został już podany w poprzednie niedziele, jest umieszczony w gablotach przed kościołem oraz na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Wizyta duszpasterska – kolęda”. Dziś plan Mszy świętych na kolejny tydzień tj. 3 - 6 lutego 2021 r., na które zapraszamy:
  • w środę 3 lutego 2021 r. o godzinie 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Podlaskiej, Lubuskiej, Bałtyckiej, Chełmińskiej, Żuławskiej, Mazurskiej oraz Korczaka numery parzyste od 12 do 32;
  • w czwartek 4 lutego 2021 r. o godzinie 18.00 Parafian mieszkających na osiedlu Parcele Dolne przy ulicy Podgórze, Liściastej i Parcele od numeru 3 do numeru 7 oraz przy ulicy Borowickiej 77, 75, 76, 76 a, 76 b, 74, 70, 70 a, 69, 68, 67, 67a, 67b, 67c, 66, 65, 63, 62, 61, 60, 59, 57;
  • w sobotę 6 lutego 2021 r. dwie Msze święte:
  • o godzinie 16.00 Parafian mieszkających w Nowym Gulczewie przy ulicy Chocimskiej oraz ulicy Szlacheckiej od numerów najwyższych nieparzystych do numeru 59 i mieszkających przy wszystkich ulicach odchodzących od tej części ulicy Szlacheckiej,
  • o godzinie 18.00 Parafian mieszkających w Nowym Gulczewie przy ulicy Szlacheckiej od numeru 2 do numeru 32 i mieszkających przy wszystkich ulicach odchodzących od tej części ulicy Szlacheckiej do ulicy Zagłoby.
  1. Słowa podziękowania, my Kapłani, kierujemy wobec wszystkich Parafian, którzy uczestniczyli w Mszach świętych kolędowych w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać wszystkim, którzy przy tej okazji zwyczajowo złożyli ofiary kolędowe oraz dodatkowe ofiary na prace zaplanowane do przeprowadzenia w 2021 roku w Parafii. Słowa podziękowania kieruję również wobec tych, którzy nie mogąc wziąć udziału w Mszach świętych kolędowych, złożyli tradycyjną ofiarę kolędową czy też ofiarę na zaplanowane prace w Parafii, przez innych uczestników Mszy świętej kolędowej. Ofiary przez te osoby były składane również w kopertach na tacę w niedzielę, na konto parafialne czy też bezpośrednio do mnie.
  2. Informuję, że kancelaria parafialna będzie czynna zgodnie z zwyczajem w czasie kolędowym od godziny 7.30 do 8.00. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer podany na parafialnej stronie internetowej.
  3. Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Ich noszenie jest przejawem troski o siebie i innych uczestników Mszy świętej. Na stoliku na końcu ławek, gdzie zwykle była wyłożona prasa katolicka, jest wystawiony pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk.
  4. Z okazji przypadającego w czwartek Dnia Babci, a w piątek Dnia Dziadka, my Kapłani, wszystkim Babciom i Dziadkom, a także Prababciom i Pradziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy jak najlepszego zdrowia i radości ze swoich wnuków czy też prawnuków. Pamiętajmy o złożeniu życzeń swoim Dziadkom, a jeśli nie ma ich już na ziemi, niech popłynie modlitwa kierowana do Boga o jak najszybsze ich zbawienie.
  5. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.