II niedziela po Bożym Narodzeniu – 3 stycznia 2021 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 2. W najbliższą środę - 6 stycznia - będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji zwaną uroczystością Trzech Króli. W naszym kościele Msze święte o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, dodatkowa o 13.00 i o 17.00. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.30, która jest tylko w niedziele.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca stycznia. Od godziny 17.00 do godziny 17.45 adoracja prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
 4. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
 5. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 6. Również za tydzień, po Mszy świętej dodatkowej o godzinie 13.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 7. Pan Kościelny roznosi po rodzinach naszej Parafii - według harmonogramu kolędowego - wodę, kredę i kadzidło. Zostawia też w każdej rodzinie list kolędowy, od nas kapłanów. Ofiary przy tej okazji składane, to jedna z form naszej wdzięczności, za jego pracę dla naszej Parafii.
 8. Tak jak wcześniej było podawane, w ramach wizyty duszpasterskiej zapraszamy Parafian na Msze święte do kościoła. Plan Mszy świętych do soboty 16 stycznia został już podany w poprzednie niedziele, jest umieszczony w gablotach przed kościołem oraz na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Wizyta duszpasterska – kolęda”. Dziś plan Mszy świętych na kolejny tydzień tj. 18-23 stycznia 2021 r., na które zapraszamy:
 • w poniedziałek 18 stycznia 2021 r. o godzinie 18.00 Parafian mieszkających na osiedlu Parcele Górne – przy wszystkich ulicach tego osiedla;
 • we wtorek 19 stycznia 2021 r. o godzinie 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Cedrowej, Białowieskiej, Łomżyńskiej i Mazowieckiej;
 •  w środę 20 stycznia 2021 r. o godzinie 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Lipowej, Wiązowej, Łowickiej i Kurpiowskiej;
 • w czwartek 21 stycznia 2021 r. o godzinie 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Grabowej, Cisowej, Jesionowej i Botanicznej oraz mieszkających przy ulicy Harcerskiej 117, 119, 121, 123, 125;
 • w piątek 22 stycznia 2021 r. o godzinie 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Grabówka  numery od 76 do 84, ulicy Gmury, Zgodna, Korczaka numery 31, 33, 36, 38, 40, 42, 44, oraz mieszkających przy ulicy Urbanowo, Odległa i Pocztowa;
 • w sobotę 23 stycznia 2021 r. dwie Msze święte:
 • godzina 16.00 Parafian mieszkających przy ulicy Harcerskiej 100, Zarzecznej, Flisackiej, Wójtowej, Korczaka numery nieparzyste od 27 do 5, oraz mieszkających przy ulicy Borowickiej 1, 2, 3, 3a, 4 i 5;  
 • godzina 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Powiśle, Podwale, Roztocze, Rybna oraz przy ulicy Małopolskiej.
 1. Informuję, że kancelaria parafialna będzie czynna zgodnie z zwyczajem w czasie kolędowym od godziny 7.30 do 8.00. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer podany na parafialnej stronie internetowej.
 2.  Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Ich noszenie jest przejawem troski o siebie i innych uczestników Mszy świętej. Na stoliku na końcu ławek, gdzie zwykle była wyłożona prasa katolicka, jest wystawiony pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk.
 3.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę i w Święta oraz na konto parafialne, na rzecz prac, które są zaplanowane na bieżący rok.
 4.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia

   

Dodatkowe informacje