I niedziela po Bożym Narodzeniu – 27 grudnia 2020 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu, która obchodzona jest jako Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu. Dziś powierzamy Bogu wszystkie małżeństwa i rodziny naszej Parafii. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, w czasie którego będziemy modlić się w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej Parafii.
 2. W najbliższy czwartek - 31 grudnia - przypada ostatni dzień roku kalendarzowego 2020. Zapraszam na uroczystą Mszę świętą kończącą rok kalendarzowy, na godzinę 17.00.
 3. Święta Bożego Narodzenia obchodzi się przez oktawę, czyli przez osiem dni, do 1 stycznia przyszłego roku.
 4. Pragnę już dziś poinformować, że 1 stycznia 2021 r. Msze święte będą o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, dodatkowa o 13.00 oraz o godzinie 17.00. Nie będzie Mszy o godzinie 18.30, która jest tylko w niedziele.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca stycznia:
 • pierwszy piątek - z racji, iż przypada 1 stycznia, spowiedź będzie na 10 minut przed każdą Mszą świętą, natomiast po południu wystawienie Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 17.00, również z okazją do spowiedzi. Nabożeństwo pierwszopiątkowe przed Mszą która będzie o godzinie 17.00;
 • nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

 1. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
 2. Za dwa tygodnie, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 3. Również za dwa tygodnie, po Mszy świętej dodatkowej o godzinie 13.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 4. Dziś zostaną poświęcane woda, kreda i kadzidło, które Pan Kościelny będzie roznosił po rodzinach naszej Parafii po przyszłej niedzieli, według harmonogramu kolędowego. Pan Kościelny będzie też zostawiał w każdej rodzinie list kolędowy od nas kapłanów.
 5.  W ramach wizyty duszpasterskiej na Mszę świętą zapraszamy:
 • w poniedziałek 11 stycznia 2021 r. o godzinie 18.00 Parafian zamieszkałych w Cekanowie przy ulicy Królewskiej, Lazurowej, Książęcej, Zamkowej, Wiśniowej i Płockiej;
 • we wtorek 12 stycznia 2021 r. o godzinie 18.00 Parafian zamieszkałych w Cekanowie przy ulicy Mazowieckiej, Północnej, Ceglanej (numery parzyste), Myśliwskiej, Świętego Huberta, Świętego Alberta i od ulicy Stokrotki w stronę ulicy Królewskiej Parafianie mieszkający przy ulicy Wiejskiej, Rumiankowej, Promiennej i Lawendowej;
 • w środę 13 stycznia 2021 r. o godzinie 18.00 Parafian mieszkających w Nowym Boryszewie od Pieczarkarni i nad parową w stronę Nowego Gulczewa, a także mieszkańców osiedla przy numerze 48.
 • w czwartek 14 stycznia 2021 r. o godzinie 18.00 Parafian mieszkających w Nowym Boryszewie od Budmatu ulica Boryszewska oraz od ulicy Boryszewskiej w stronę drogi Płock-Radzanowo;
 • w piątek 15 stycznia 2021 r. o godzinie 18.00 Parafian zamieszkałych w Nowym Boryszewie od Stróżewka do Budmatu;
 • w sobotę 16 stycznia 2021 r. dwie Msze święte:
 • godzina 16.00 Parafian zamieszkałych w Borowiczkach Pieńkach przy ulicy Piastowskiej numery parzyste oraz mieszkańcy ulic odchodzących od Piastowskiej numerów parzystych;
 • godzina 18.00 Parafian zamieszkałych w Borowiczkach Pieńkach przy ulicy Piastowskiej numery nieparzyste oraz mieszkańcy ulic odchodzących od Piastowskiej numerów nieparzystych;
 1.  Informuję, że kancelaria parafialna będzie czynna zgodnie z zwyczajem w czasie kolędowym od godziny 7.30 do 8.00. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer podany na parafialnej stronie internetowej.
 2.  Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Ich noszenie jest przejawem troski o siebie i innych uczestników Mszy świętej. Na stoliku na końcu ławek, gdzie zwykle była wyłożona prasa katolicka, jest wystawiony pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk.
 3.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę i w Święta oraz na konto parafialne, na rzecz prac, które są zaplanowane na bieżący rok.
 4.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje