III niedziela adwentu – 13 grudnia 2020 r.

 1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które z wiadomych racji będą miały inny wymiar. Będą trwały jak zawsze do środy włącznie. Będą obsługiwane przez nas kapłanów (Ksiądz Proboszcz, Ksiądz Prefekt i Ksiądz Emeryt oraz jeden Ksiądz spoza Parafii).

Msze święte w poniedziałek, wtorek, środę będą o godzinie 9.00 (w poniedziałek za Parafian, we wtorek za zmarłych, w środę za chorych), 16.30, 18.00 i 19.00 (z udziałem młodzieży). Spowiedź będzie na 15 minut przed każdą Mszą świętą i w czasie Mszy świętych.

 1. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 2. Natomiast po Mszy świętej dodatkowej która będzie o godzinie 13.00, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 3. Przez czas rekolekcji nie będzie Mszy świętych roratnich. Będą one dopiero w najbliższy czwartek, piątek i sobotę o godzinie 7.00.
 4. Komunikat Kurii Diecezjalnej w odpowiedzi na prośbę ks. abp. Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę Covid-19 o oddanie osocza. Jak czytamy w apelu „badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu (…). Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (…).

         Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na apel serdecznie dziękujemy.

Płock, dnia 9 grudnia 2020 r.

Ks. Piotr Grzywaczewski

Kanclerz Kurii

 1. Wychodząc naprzeciw naszym potrzebom duchowym w trudnym okresie pandemii zostały wprowadzone w naszym kościele dodatkowe Msze święte niedzielne:
 • w soboty o godzinie 19.00,
 • w  niedziele o godzinie 13.00.
 1. Rodziny, które z różnych powodów nie mogły nabyć opłatka od Pana Organisty w domach rodzinnych, mogą w czasie dzisiejszej niedzieli uczynić to bezpośrednio u niego. Pan Organista po każdej Mszy świętej będzie przy stoliku pod chórem.
 2. Jak co roku, w adwencie, w ramach akcji Caritas, możemy nabywać świece wigilijne. Pieniądze ze sprzedaży świec są przeznaczane na projekty Caritas na całym świecie. Zapalmy świecę Caritas w naszych domach, podczas Wigilijnego spotkania z najbliższymi. Niech płomień tej świecy ociepli nasze serca. Zachęcamy do nabywania świec Caritas. Świece są w cenie: duże -12 zł, małe świece – 6 zł.
 3. Informuję, że kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku włącznie od godziny 17.00 do 17.30, w sobotę od godziny 8.30 do 9.00. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer podany na parafialnej stronie internetowej.
 4. Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Ich noszenie jest przejawem troski o siebie i innych uczestników Mszy świętej. Na stoliku na końcu ławek, gdzie zwykle była wyłożona prasa katolicka, jest wystawiony pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk.
 5.  Informuję, że z racji pandemii w tym roku nie będzie spotkań opłatkowych z grupami parafaialnymi.
 6.  Dziś po Mszach świętych które będą o godzinie 9.00, 10.30 i 12.00 w kruchcie kościoła możemy złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy „Tak dla rodziny, nie dla gender”.
 7.  Informuję, że w tym tygodniu zapłaciłem za sprzątanie liści przy kościele i z terenu parafialnego. Zapłaciłem też za tłuczeń, którym zostaną wyrównane nierówności na parkingu oraz została zapłacona druga rata za wykonane alejki z polbruku na cmentarzu. W sumie wyniosło to 10.900 zł. Gdy chodzi o uregulowanie za wykonanie alejek na cmentarzu, pozostały nam jeszcze dwie raty do zapłaty.
 8.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę oraz na konto parafialne, na rzecz prac, które są zaplanowane na bieżący rok.
 9.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje