II niedziela adwentu – 6 grudnia 2020 r.

1. Chcę skierować słowa serdecznego podziękowania za obsługę duszpasterską parafii ks. kan. Stanisławowi Marcowi i ks. kan. dr. Januszowi Wiśniewskiemu, w  czasie kwarantanny nas księży, z racji koronawirusa.  Tym podziękowaniem chcę wyrazić przeolbrzymią wdzięczność wyżej wspomnianym Kapłanom za okazywaną wielką życzliwość i zaangażowanie w tym wyjątkowym czasie.
  2. Słowa podziękowania kieruję również wobec Parafian, którzy w tym czasie pandemii okazywali troskę wobec nas kapłanów.
  3. Ksiądz Paweł i Ksiądz Dariusz otrzymali ode mnie ekwiwalent pieniężny od 13 listopada do 2 grudnia za posiłki, tj. w tym czasie kiedy była nieczynna kuchnia na plebanii.
  4. Dziś pierwsza niedziela miesiąca grudnia, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  5. Dziś, w II niedzielę adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz dwudziesty pierwszy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Zwyczajem lat ubiegłych, w czasie dzisiejszej niedzieli w naszym kościele trwa zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  6. Dziś, tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców, przed I-szą spowiedzią i komunią świętą.
  7. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  8. Również w niedzielę za tydzień, odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, po Mszy świętej dodatkowej która będzie o godzinie 13.00.
  9. W każdy dzień powszedni adwentu o godzinie 7.00 rano, w naszym kościele Msze święte roratnie, ku czci Matki Bożej Pani Adwentu.
  10.  Wychodząc naprzeciw naszym potrzebom duchowym w trudnym okresie pandemii zostały wprowadzone w naszym kościele dodatkowe Msze święte niedzielne:
  • w soboty o godzinie 19.00,
  • w  niedziele o godzinie 13.00.
  1.  Pan Organista roznosi opłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

• poniedziałek 7 grudnia od godziny 15.00 ulica Lokalna, Darniowa, Łamana i Morelowa,
  • wtorek 8 grudnia od godziny 15.00 ulica Widna, Czereśniowa, Jabłoni, Wiśniowa,
  • środa 9 grudnia od godziny 15.00 ulica Orzechowa i Śliwowa, Porzeczkowa i Brzoskwiniowa,
  • czwartek 10 grudnia od godziny 15.00 ulica Wiosenna, Pogodna, Majowa, Kasztanowa, Leszczynowa i Harcerska od cmentarza do kościoła,
  • piątek 11 grudnia od godziny 15.00 ulica Prosta i Kątowa,
  • sobota 12 grudnia od godziny 9.00 ulica Sielska od Harcerskiej, Chmielna, Poziomkowa i Skrajna.
  1.  W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które z wiadomych racji będą miały inny wymiar. Będą trwały jak zawsze do środy włącznie. Będą obsługiwane przez nas kapłanów (Ksiądz Proboszcz, Ksiądz Prefekt i Ksiądz Emeryt).

Msze święte w poniedziałek, wtorek, środę będą o godzinie 9.00 (w poniedziałek za Parafian, we wtorek za zmarłych, w środę za chorych), 16.30, 18.00 i 19.00 (z udziałem młodzieży). Spowiedź będzie na 15 minut przed każdą Mszą świętą i w czasie Mszy świętych.

1.  Jak co roku, w adwencie, w ramach akcji Caritas, możemy nabywać świece wigilijne. Pieniądze ze sprzedaży świec są przeznaczane na projekty Caritas na całym świecie. Zapalmy świecę Caritas w naszych domach, podczas Wigilijnego spotkania z najbliższymi. Niech płomień tej świecy ociepli nasze serca. Zachęcamy do nabywania świec Caritas. Świece są w cenie: duże -12 zł, małe świece – 6 zł.
  2.  Informuję, że kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku włącznie od godziny 17.00 do 17.30, w sobotę od godziny 8.30 do 9.00. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer podany na parafialnej stronie internetowej.
  3.  Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Ich noszenie jest przejawem troski o siebie i innych uczestników Mszy świętej. Na stoliku na końcu ławek, gdzie zwykle była wyłożona prasa katolicka, jest wystawiony pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk.
  4.  Pragnę bardzo serdecznie podziękować Rodzinie Jagielskich za wykonanie dekoracji adwentowej w naszym kościele.
  5.  Informuję, że z racji pandemii w tym roku nie będzie spotkań opłatkowych z grupami parafaialnymi.
  6.  W ubiegłym tygodniu wynajęta firma rozpoczęła sprzątanie liści przy kościele i z terenu parafialnego, które zostanie zakończone w poniedziałek. Po zakończeniu wykonanej pracy zostanie uregulowana należność za wykonane prace.
  7.  Oprócz stałych opłat obciążających naszą Parafię, a także opłat związanych z wywózką śmieci z cmentarza, zakupiłem dmuchawę spalinową firmy Stihl do oczyszczania chodnika procesyjnego wokół kościoła, za którą zapłaciłem 1.589 zł, a także w dniu wczorajszym został przywieziony piasek do posypywania chodnika wokół kościoła, za który zapłaciłem 600 zł.
  8.  W najbliższym tygodniu jestem zobowiązany do dokonania zapłaty drugiej raty za wykonanie chodników na cmentarzu.
  9.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę oraz na konto parafialne, na rzecz prac, które są zaplanowane na bieżący rok.
  10.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.