XXXIV niedziela zwykła 22 listopada 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest doroczną uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy kolejny rok kościelny. Na zakończenie Mszy świętej, która jest o godzinie 13.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zostanie odmówiona litania do Najświętszego Serca Jezusowego wraz z Aktem zawierzenia.
  2. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny oraz czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
  3. W poniedziałek po pierwszej niedzieli adwentu rozpoczynamy też Msze święte roratnie. Pierwsza w poniedziałek 30 listopada o godzinie 7.00.
  4. Wychodząc naprzeciw naszym potrzebom duchowym w trudnym okresie pandemii zostały wprowadzone w naszym kościele dodatkowe Msze święte niedzielne:
  • w soboty o godzinie 19.00,
  • w  niedziele o godzinie 13.00.
  1. Pan Organista roznosi po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

1. poniedziałek 23 listopada od godziny 9.00 ulica Grabówka, Gmury, Zgodna, Zarzeczna, Flisacka, Wójtowa, Korczaka;
  2. wtorek 24 listopada od godziny 15.00 ulica Małopolska, Mazowiecka, Białowieska, Łomżyńska, Łowicka i Kurpiowska;
  3. środa 25 listopada od godziny 15.00 ulica Podlaska, Żuławska, Lubuska, Mazurska, Bałtycka i Chełmińska;
  4. czwartek 26 listopada od godziny 15.00 ulica Księdza Skierkowskiego,  Kaszubska, Warmińska, Pomorska, Śląska i Kujawska;
  5. piątek 27 listopada od 15.00 i sobota 28 listopada od godziny 10.00 Nowe Gulczewo ulica Szlachecka numery parzyste oraz wszystkie ulice odchodzące od tej części ulicy Szlacheckiej.
  1. Informuję, że z racji koronawirusa kancelaria parafialna również w tym tygodniu jest nieczynna. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer podany na parafialnej stronie internetowej.
  2. Tradycją ubiegłych lat starajmy się uczestniczyć w miesiącu listopadzie w Mszach świętych niedzielnych, ofiarując za bliskich zmarłych.
  3. Z racji powiększającej się liczby zachorowań na koronawirusa, tym bardziej dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Ich noszenie jest przejawem troski o siebie i innych uczestników Mszy świętej. Na stoliku na końcu ławek, gdzie zwykle była wyłożona prasa katolicka, jest wystawiony pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk.
  4.  Nie ma dziś z nami Księdza Proboszcza i Księdza Dariusza, ponieważ przebywają na kwarantannie.
  5.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę oraz na konto parafialne, na rzecz prac, które są zaplanowane na bieżący rok.
  6.  Informuję, że od 1 grudnia przestaje być wikariuszem naszej Parafii Ksiądz Dariusz Pargulski. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Księdzu Prefektowi za bardzo dobrą współpracę i za bardzo dobre relacje. Bardzo serdecznie dziękuję za nasze kapłańskie rozmowy. Chcę bardzo serdecznie podziękować Księdzu Dariuszowi za wprowadzanie dużo radości w życie naszej Wspólnoty Parafialnej. Ksiądz Dariusz starał się wszystkie czynności kapłańskie spełniać z jak największym oddaniem, jednocześnie mając zawsze na uwadze wiernych, szczególnie w tym trudnym czasie pandemii. Księże Darku jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać za każde dobro spełnione w naszej Rodzinie Parafialnej i Szczęść Boże na nowej placówce duszpasterskiej.
  7.  Słowo Księdza Dariusza:

Na początku dziękuję Panu Bogu, że dane mi było pracować w tej Parafii dwa lata i trzy miesiące. Dziękuję Księdzu Dziekanowi za przykład kapłańskiego życia i wielkie zaangażowanie w życie Rodziny Parafialnej. Widziałem to wszystko na własne oczy. Nie są to słowa bez pokrycia. Dziękuję bardzo za bardzo dobrą współpracę, za bardzo dobre relacje Ojciec – Syn. Za wszelkie rozmowy i wspólnie spędzony czas. Za życzliwość i wyrozumiałość. Za wszystko serdeczne Bóg zapłać Księdzu Dziekanowi. Życzę zdrowia i szybkiego powrotu do pracy duszpasterskiej.

Dziękuję Księdzu Pawłowi i Księdzu Kanonikowi Marcowi za współpracę i dobre relacje. Dziękuję Panu Organiście, Panu Kościelnemu oraz Paniom posługującym w kuchni.

I Wam Kochani, za każdy przejaw życzliwości i sympatii do mojej osoby. Wszystkim za wszystko, za każde dobro niech Bóg odpłaci. Proszę o modlitwę w mojej intencji.

1.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.