XXXIII niedziela zwykła 15 listopada 2020 r.

 1. Dziś, w 33 niedzielę zwykłą, tydzień przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Kościół obchodzi po raz IV Światowy Dzień Ubogich. W tym roku pod hasłem „Wyciągnij rękę do ubogiego”.
 2. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz ich rodziców. Wyjątkowo w trzecią niedzielę miesiąca, ponieważ pierwsza niedziela miesiąca, kiedy to tradycyjnie odbywają się te spotkania, przypadała w uroczystość Wszystkich Świętych.
 3. Również dziś, odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, po Mszy świętej dodatkowej która będzie o godzinie 13.00.
 4. Wychodząc naprzeciw naszym potrzebom duchowym w trudnym okresie pandemii zostały wprowadzone w naszym kościele dodatkowe Msze święte niedzielne:
 • w soboty o godzinie 19.00,
 • w  niedziele o godzinie 13.00.
 1. Zachęcam do podejmowała działań dla uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych. Tradycyjnie odpust ten można uzyskać w dniach 1–8 listopada jeden raz dziennie przez:
 • pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych,
 • bycie w stanie łaski uświęcającej,
 • przyjęcie komunii świętej,
 • odmówienie dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.

W bieżącym roku odpust ten został przedłużony przez Papieża do końca listopada.

 1. W ubiegłą niedzielę, na prośbę Pana Organisty poświęciłem opłatki, które Pan Organista od minionego poniedziałku roznosi po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

 1. poniedziałek 16 listopada od godziny 9.00 Piotrowo, Mirosław, Stare Gulczewo, Stare Gulczewo Działki w stronę Rogozina i razem z dawnym Ogrodem Sadowniczym;
 2. wtorek 17 listopada od 9.00 ulica Pocztowa, Powiśle, Podwale, Roztocze, Rybna, Odległa i Urbanowo;
 3. środa 18 listopada od 15.00 Pocztowa 13, 11, 9, Harcerska 17, 19, 21, 23, 25;
 4. czwartek 19 listopada od 15.00 ulica Borowicka 2, 4, 1, 3, 3a, 5, 7, 7a, 7b;
 5. piątek 20 listopada od 9.00 ulica Raczkowizna, Borowiczki Pieńki ulica Słowiańska oraz całe Bielino, od godziny 16.00 ul. Zakątek, Liściasta, Iglasta;
 6. sobota 21 listopada od 10.00 ulica Międzylas, Borowiczki Pieńki od Liszyna do Cukrowni.
 1. Ci, którzy z różnych racji nie mogli zamówić Mszy św. i wypominków rocznych, mogą to uczynić dzisiaj po każdej Mszy św. w zakrystii kościoła, w pozostałe dni w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 2. Tradycją ubiegłych lat starajmy się uczestniczyć w miesiącu listopadzie w Mszach świętych niedzielnych, ofiarując za bliskich zmarłych.
 3. Informuję, że od dziś do odwołania kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku od 16.30 do 17.30. W soboty od 8.00 do 9.00. Wstępne sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer podany na parafialnej stronie internetowej.
 4.  Z racji powiększającej się liczby zachorowań na koronawirusa, tym bardziej dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Ich noszenie jest przejawem troski o siebie i innych uczestników Mszy świętej. Na stoliku na końcu ławek, gdzie zwykle była wyłożona prasa katolicka, jest wystawiony pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk.
 5.  Nie ma dziś z nami Księdza Proboszcza i Księdza Dariusza, ponieważ przebywają na kwarantannie.
 6.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę oraz na konto parafialne, na rzecz prac, które są zaplanowane na bieżący rok.
 7.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje