XXXII niedziela zwykła 8 listopada 2020 r.

 1. W niedzielę 8 listopada cały Kościół przeżywa XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku kierujemy nasze myśli do prześladowanych i wypędzonych, zwłaszcza z Republiki Środkowoafrykańskiej.
 2. W dniach 1–8 listopada można zyskać jeden raz dziennie odpust zupełny za zmarłych przez:
 • pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych,
 • bycie w stanie łaski uświęcającej,
 • przyjęcie komunii świętej,
 • odmówienie dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.

W bieżącym roku odpust ten został przedłużony przez Papieża do końca listopada.

 1. Dziś, tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godzinie 10.30, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego oraz ich rodziców.
 2. Z racji, iż pierwsza niedziela listopada przypadała we Wszystkich Świętych spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz ich rodziców, będzie wyjątkowo za tydzień tj. w trzecią niedzielę miesiąca listopada, po Mszy świętej o godzinie 10.30.
 3. Również za tydzień, odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, po Mszy świętej dodatkowej która będzie o godzinie 13.00.
 4. Wychodząc naprzeciw naszym potrzebom duchowym w trudnym okresie pandemii zostały wprowadzone w naszym kościele dodatkowe Msze święte niedzielne:
 • w soboty o godzinie 19.00,
 • w  niedziele o godzinie 13.00.
 1. W najbliższą środę przypada 11 listopada Święto Niepodległości. Główna Msza święta w intencji Ojczyzny o godzinie 9.00. Zapraszam wszystkich, którzy pragną modlić się w intencji Ojczyzny dziś i Ojczyzny jutra. Pozostałe Msze święte godzina 7.00, 18.00.
 2. Na prośbę Pana Organisty po porannej Mszy świętej poświęciłem opłatki, które Pan Organista od poniedziałku chce roznosić po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

 1. poniedziałek 9 listopada od godziny 9.00 Cekanowo ulica Płocka, Mazowiecka, Królewska i wszystkie odchodzące od niej do ulicy Stokrotki (bez ulicy Stokrotki, która należy do Parafii Słupno);
 2. wtorek 10 listopada od godziny 16.00 ulica Wiejska i wszystkie pozostałe ulice odchodzące od ulicy Stokrotki w stronę Cekanowa, ulica Północna, Myśliwska, Świętego Huberta, Świętego Alberta, prawa strona ulicy Ceglanej;
 3. środa 11 listopada od godziny 10.00 ulica Cedrowa, Lipowa oraz ulica Borowicka do pętli autobusowej;
 4. czwartek 12 listopada od godziny 15.00 ulica Grabowa, Cisowa, Wierzbowa, Wilcza i Sarnia;
 5. piątek 13 listopada od godziny 9.00 Rydzyno;
 6. sobota 9 listopada od godziny 10.00 Parcele Dolne: ulica Liściasta, Podgórze, Parcele nr 3, 5, 7 oraz Parcele Górne od ulicy Lisiej.
 1. Ci, którzy z różnych racji nie mogli zamówić Mszy św. i wypominków rocznych, mogą to uczynić dzisiaj po każdej Mszy św. w zakrystii kościoła, w pozostałe dni w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 2.  Z racji powiększającej się liczby zachorowań na koronawirusa, tym bardziej dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Ich noszenie jest przejawem troski o siebie i innych uczestników Mszy świętej. Na stoliku na końcu ławek, gdzie zwykle była wyłożona prasa katolicka, jest wystawiony pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk.
 3.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę oraz na konto parafialne, na rzecz prac, które są zaplanowane na bieżący rok.
 4.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje