Wszystkich Świętych niedziela 1 listopada 2020 r.

 1. Dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele o godzinie 7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.00, 17.00 i 18.30. Były też Msze św. wczoraj w sobotę, z formularza niedzielnego, o godzinie 16.30 i 19.00.

Już zwyczajowo dziś Msza święta o godzinie 12.00 zostanie odprawiona w intencji zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu i dawnym cmentarzu na Grabówce oraz zmarłych z naszych rodzin, spoczywających na innych cmentarzach.

Za zmarłych z wypominków rocznych będziemy modlić się przed Mszami świętymi, które będą o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00.

Na zakończenie każdej Mszy św. zostaną pobłogosławione lampki i znicze, które po ustaniu obostrzeń będziemy mogli zanieść na różne cmentarze, gdzie są groby naszych bliskich.

 1. Jutro 2 listopada Dzień Zaduszny. Msze święte będą w kościele o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, natomiast dla pracujących o godzinie 18.00 i 19.00. W Dzień Zaduszny po sumie nie będzie procesji wokół kościoła. Modlitwy za zmarłych zostaną odmówione w kościele po Mszy świętej, która będzie o godzinie 12.00. Msze święte o godzinie 12.00 i 18.00 będą ogólne, za naszych zmarłych.
 2. W dniach 1–8 listopada można zyskać jeden raz dziennie odpust zupełny za zmarłych przez:
 • pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych,
 • bycie w stanie łaski uświęcającej,
 • przyjęcie komunii świętej,
 • odmówienie dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.

Odpust ten został przedłużony przez Papieża do końca listopada.

 1. Informuję, że z racji iż pierwsza niedziela listopada przypada we Wszystkich Świętych spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz ich rodziców, będzie wyjątkowo w trzecią niedzielę miesiąca listopada, po Mszy świętej o godzinie 10.30.
 2. Również w trzecią niedzielę listopada, odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, po Mszy świętej dodatkowej która będzie o godzinie 13.00.
 3. Natomiast za tydzień, tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godzinie 10.30, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczem chrztu świętego oraz ich rodziców.
 4. Wychodząc naprzeciw naszym potrzebom duchowym w trudnym okresie pandemii zostały wprowadzone w naszym kościele dodatkowe Msze święte niedzielne:
 • w soboty o godzinie 19.00,
 • w  niedziele o godzinie 13.00.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. Informuję, że wracamy do programu sprzed października. Codziennie od poniedziałku do piątku adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godzinie 17.00:
 • w pierwszy czwartek adoracja od 17.30 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej;
 • spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00 do 18.00, adoracja od 16.00 do 16.30 i od 17.30 do 18.00, nabożeństwo pierwszopiątkowe przed Mszą św. która będzie o godzinie 18.00;
 • nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00.
 1. Ci, którzy z różnych racji nie mogli zamówić Mszy św. i wypominków rocznych, mogą to uczynić dzisiaj i jutro po każdej Mszy św. w zakrystii kościoła, w pozostałe dni w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 2.  Z racji powiększającej się liczby zachorowań na koronawirusa, tym bardziej dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Ich noszenie jest przejawem troski o siebie i innych uczestników Mszy świętej. Na stoliku na końcu ławek, gdzie zwykle była wyłożona prasa katolicka, jest wystawiony pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk.
 3.  Bóg zapłać Księdzu Dariuszowi na dekorację w kościele na uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad.
 4.  Bóg zapłać Panu Marcinowi za 10 doniczek chryzantem ofiarowanych do naszego kościoła.
 5.  Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które zostaną przeznaczone na wywóz śmieci z naszego cmentarza. Pragnę przy tej okazji poinformować, że rocznie nasza Parafia płaci za wywóz śmieci z cmentarza około 100.000 zł.
 6.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę oraz na konto parafialne, na rzecz prac, które są zaplanowane na bieżący rok.
 7.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje