XXIX niedziela zwykła – 18 października 2020 r.

 1. Dziś, na Mszy świętej o godzinie 12.00 uroczyście obchodzimy Zbiorowy Jubileusz
  25-lecia Zaślubin. Serdecznie zapraszam Dostojnych Jubilatów na wspólną naszą parafialną uroczystość.
 2. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele według harmonogramu:
 1. od poniedziałku do piątku:
 1. o godz. 16.30 dla dzieci,
 2. o godz. 17.15 dla dorosłych;
 1. w soboty października:
 • 24 i 31 października o godzinie 17.15;
 1. w każdą niedzielę października o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się  każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

 1. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, w zakrystii kościoła po Mszach świętych w niedziele i święta, a w dni powszednie po Mszach św. wieczornych, możemy zamawiać:
 • Msze święte na przyszły rok,
 • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2021 roku.

Karteczki do zamawiania wypominków są wyłożone na stoliku na końcu ławek, a także są dostępne w zakrystii kościoła i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 1. Dziękuję za wszystkie głosy oddane w ramach Budżetu Obywatelskiego naszego Miasta na projekt upamiętnienia na Placu Celebry Papieskiej historycznej wizyty Papieża Polaka w Płocku w 1991 r.
 2. Zwracam się z prośbą, aby wcześniej rozpocząć porządkowanie grobów na cmentarzu, co pozwoli na systematyczne wywożenie śmieci tak, aby one nie pozostały na cmentarzu na uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.
 3. Informuję, iż z racji, iż pierwsza niedziela listopada przypada we Wszystkich Świętych spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz ich rodziców, będzie wyjątkowo w trzecią niedzielę miesiąca listopada, po Mszy świętej o godzinie 10.30.
 4. Wychodząc naprzeciw naszym potrzebom duchowym w trudnym okresie pandemii zostają wprowadzone dodatkowe Msze święte niedzielne:
 • w soboty o godzinie 19.00,
 • w  niedziele o godzinie 13.00.

Powyższy porządek obowiązuje od najbliższej soboty tj. 24 października br.

 1. Z racji powiększającej się liczby zachorowań na koronawirusa, tym bardziej dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Ich noszenie jest przejawem troski o siebie i innych uczestników Mszy świętej. Na stoliku na końcu ławek, gdzie zwykle była wyłożona prasa katolicka, jest wystawiony pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk.
 2. Bóg zapłać Zaślubionym w ubiegłym tygodniu za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła.
 3.  W minioną środę - 14 października - obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim pracującym w szkołach składamy jak najserdeczniejsze życzenia. Podczas dzisiejszego nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się w intencji pracujących w szkołach, a w sposób szczególny pracujących w Szkole i Przedszkolu znajdujących się na terenie naszej parafii.
 4.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę oraz na konto parafialne, na rzecz prac które są zaplanowane na bieżący rok.
 5.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje