XXVIII niedziela zwykła – 11 października 2020 r.

 1. Dziś obchodzimy w Polsce 20. Dzień Papieski, który w tym roku przebiega pod hasłem „Totus Tuus”. Ofiary zbierane dziś do puszek przeznaczone są na stypendia dla dzieci i młodzieży, których rozdzielaniem zajmuje się Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. Dziś na zakończenie Mszy świętej, która będzie o godzinie 10.30, program słowno-muzyczny ku czci św. Jana Pawła II, w wykonaniu dzieci z przedszkola przy ul. Harcerskiej.
 3. Po zakończeniu programu spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego.
 4. Dzieci otrzymują karteczki, które wklejają do zeszytów od religii. Są one rozdawane w kościele przez ks. Dariusza i ks. Pawła, na zakończenie każdej Mszy św.
 5. Dziś, po Mszy świętej która będzie o godzinie 12.00, pierwsze spotkanie organizacyjne dla młodzieży przed bierzmowaniem. Natomiast od miesiąca listopada spotkania dla młodzieży przed bierzmowaniem w każdą trzecią niedzielę miesiąca, po Mszy św. która jest o godzinie 12.00.
 6. W naszej diecezji od 9 do 25 października odbywają się 35. Płockie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Szczegółowy program jest umieszczony w gablocie przed kościołem.
 7. W najbliższy wtorek ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się o godzinie 17.00 nabożeństwem różańcowym, po którym tradycyjnie odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej wokół Kościoła. Nabożeństwo zakończy się Mszą świętą o godzinie 18.00.
 8. Za tydzień, na Mszy świętej o godzinie 12.00 będziemy uroczyście obchodzić Zbiorowy Jubileusz 25-lecia Zaślubin. Serdecznie zapraszam Dostojnych Jubilatów na wspólną naszą parafialną uroczystość.
 9. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele według harmonogramu:
 1. od poniedziałku do piątku:
 1. o godz. 16.30 dla dzieci,
 2. o godz. 17.15 dla dorosłych;
 1. w soboty października:
 • 17 października - po Mszy świętej porannej, która będzie o godzinie 7.00 (nabożeństwa różańcowe będą rano, ponieważ zostały przeniesione z wiosny uroczystości Zaślubin);
 • 24 i 31 października o godzinie 17.15;
 1. w każdą niedzielę października o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się  każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

 1. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, w zakrystii kościoła po Mszach świętych w niedziele i święta, a w dni powszednie po Mszach św. wieczornych, możemy zamawiać:
 • Msze święte na przyszły rok,
 • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2021 roku.

Karteczki do zamawiania wypominków są wyłożone na stoliku na końcu ławek, a także są dostępne w zakrystii kościoła i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 1.  W roku 2021 minie 30 lat od wizyty św. Jana Pawła II w Płocku. W związku z tą rocznicą został opracowany projekt godnego upamiętnienia miejsca pobytu, który został zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego naszego Miasta. W projekcie znajduje się forma upamiętnienia tegoż wydarzenia - rzeźba nawiązująca do ołtarza papieskiego z roku 1991, przedstawiająca Jezusa Miłosiernego, a jej uzupełnieniem będzie kiosk multimedialny, zawierający informacje historyczne o mieście Płocku oraz o samej wizycie Papieża. Projekt ten został przyjęty i nadano mu numer 33. Jego realizacja zależy od naszych głosów. Osoby zameldowane w Płocku mogą jeszcze dzisiaj tj. 11 października oddać głos. Są możliwe dwie formy głosowania;
 • bezpośrednio w Referacie Komunikacji Społecznej i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miasta Płocka, mającym siedzibę przy ul. Misjonarskiej 22, w dni robocze w godzinach 7.30-18.00.
 • internetowo przez system obsługi Budżetu Obywatelskiego w Płocku www.mojemiasto.plock.eu

Ponieważ głosowanie za pomocą internetu może być kłopotliwe, zwłaszcza dla osób starszych, prośba do osób młodszych, którym łatwiej posługiwać się internetem, by pomogli swoim domownikom w oddaniu głosu. O taką pomoc i informacje będzie można też zwrócić się do księdza Pawła i ministranta Mateusza po Mszach świętych, w kruchcie kościoła. Osoby zgłaszające sie o pomoc w oddaniu głosu w Budżecie Obywatelskim muszą przybyć z własnym urządzeniem (tablet, laptop, telefon) posiadającym łączność z internetem. Przy głosowaniu będzie potrzeba podania numeru PESEL i numeru telefonu, na który przyjdzie, podczas oddawania głosu, hasło do potwierdzenia w systemie informatycznym.

W przypadku wystąpienia trudności z oddaniem głosu w Budżecie Obywatelskim pomoc oferują również:

 • Leszek Brzeski tel. 604 976 123,
 • Witold Wybult tel. 505 272 535.

Na stoliku w kruchcie kościoła wyłożone są ulotki informacyjne na ten temat, które możemy zabrać do domu.

Gorąca prośba o oddanie głosu na projekt 33 w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Płocka na rok 2021, dotyczący upamiętnienia na Placu Celebry Papieskiej historycznej wizyty Papieża Polaka w Płocku w 1991 r.

 1.  Z racji powiększającej się liczby zachorowań na koronawirusa, tym bardziej dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Ich noszenie jest przejawem troski o siebie i innych uczestników Mszy świętej. Na stoliku na końcu ławek, gdzie zwykle była wyłożona prasa katolicka, jest wystawiony pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk.
 2.  Bóg zapłać Zaślubionym w ubiegłym tygodniu za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła.
 3.  Informuję, że w ubiegłym tygodniu zapłaciłem ostatnią ratę, w wysokości 4.000 zł, za wykonane ogrodzenie wzdłuż ulicy Wyszogrodzkiej.
 4.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę oraz na konto parafialne, na rzecz prac które są zaplanowane na bieżący rok.
 5.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Dodatkowe informacje