XXV niedziela zwykła – 20 września 2020 r.

 1. Informuję, że odwołany wiosną wspólny jubileusz Małżeństw, które obchodzą w tym roku 25 rocznicę Zaślubin, odbędzie się w niedzielę 18 października na Mszy świętej o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszam Dostojnych Jubilatów na wspólną naszą parafialną uroczystość
 2. Pragnę już dziś poinformować, że od 1 października, w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w niedziele i święta w zakrystii kościoła po Mszach świętych możemy zamawiać:
 • Msze święte na przyszły rok,
 • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2021 roku.

Karteczki do zamawiania wypominków, w przyszłą niedzielę, zostaną wyłożone na ławkach, na stoliku na końcu ławek, a także będą dostępne w zakrystii kościoła
i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 1. Uroczystości przyszłoroczne:

Pierwsza spowiedź i komunia święta

W miesiącu wrześniu rodzice dzieci, które będą miały uroczystość pierwszokomunijną w roku szkolno-katechetycznym 2020/2021 wypełniają formularz, który w najbliższych dniach będzie umieszczony na parafialnej stronie internetowej (w zakładce Pierwsza Spowiedź i Komunia święta) i  od przyszłej niedzieli będzie też możliwość pobrania formularza w zakrystii kościoła. Po jego wypełnieniu trzeba go złożyć u Księdza Dariusza lub katechetki Pani Marioli, którzy w tym roku szkolno-katechetycznym są odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości pierwszokomunijnej.

 

Uroczystość pierwszokomunijna odbędzie się w sobotę 22 maja 2021 r.

- o godzinie 10.00 dla dzieci w albach,

- o godzinie 12.00 dla dzieci w strojach tradycyjnych.

 

Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego

W miesiącu wrześniu rodzice dzieci, które będą miały uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego w roku szkolno-katechetycznym 2020/2021 wypełniają formularz, który w najbliższych dniach będzie umieszczony na parafialnej stronie internetowej (w zakładce Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego) i  od przyszłej niedzieli będzie też możliwość pobrania formularza w zakrystii kościoła. Po jego wypełnieniu trzeba go złożyć u Księdza Pawła lub katechetki Pani Agnieszki, którzy w tym roku szkolno-katechetycznym są odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego.

Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego odbędzie się w sobotę 29 maja 2021 r.

- o godzinie 10.00 dla dzieci ze szkoły w Borowiczkach

- o godzinie 12.00 dla dzieci ze szkół spoza terenu parafii.

 

Bierzmowanie

W miesiącu wrześniu uczniowie II klas szkół ponadpodstawowych, którzy w roku szkolno-katechetycznym 2020/2021 przyjmą sakrament bierzmowania, wypełniają formularz, który w najbliższych dniach będzie umieszczony na parafialnej stronie internetowej (w zakładce Bierzmowanie) i od przyszłej niedzieli będzie też możliwość pobrania formularza w zakrystii kościoła. Po jego wypełnieniu trzeba go złożyć u Księdza Dariusza, który jest odpowiedzialny za przygotowanie tejże uroczystości.

 

Terminy spotkań

Spotkania przygotowujące do przyszłorocznych uroczystości zaczną się od października:

 • dla dzieci pierwszokomunijnych - w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej która jest o godzinie 10.30;
 • dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego – każda druga niedziela miesiąca, po Mszy świętej o godzinie 10.30;
 • pierwsze spotkanie organizacyjne dla młodzieży przed bierzmowaniem odbędzie się również w drugą niedzielę października po Mszy świętej która będzie o godzinie 12.00.
 1. Zgodnie z decyzją Biskupa Płockiego taca z dzisiejszej niedzieli w całości przekazana zostanie na wsparcie działalności Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Serdeczne Bóg zapłać za kwiaty, rodzicom dzieci, które dziś o godzinie 13.00 będą miały uroczystość pierwszokomunijną.
 3. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę oraz na konto parafialne, na rzecz prac które są zaplanowane na bieżący rok.
 4. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Dodatkowe informacje