XXIII niedziela zwykła – 6 września 2020 r.

 1. Od dzisiejszej, pierwszej niedzieli miesiąca września, wracamy do Mszy świętych dla dzieci o godzinie 10.30. Dziś w sposób modlitewny rozpoczniemy nowy rok szkolno – katechetyczny.
 2. Po sumie, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam asystę procesyjną. Zachęcam do posypania płatkami kwiatów chodnika procesyjnego tuż przed rozpoczęciem sumy. Dziękuję wszystkim, którzy to uczynią.
 3. W najbliższy wtorek uroczystość Narodzenia Najświętszej Marii Panny, w tradycji zwana uroczystością Matki Bożej Siewnej. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i z racji dnia pracy o godzinie 18.00. Poświęcenie ziarna siewnego na zakończenie każdej Mszy świętej.
 4. W niedzielę za tydzień - 13 września - kolejne nabożeństwo fatimskie, które są 13 dnia każdego miesiąca, począwszy od 13 maja i kończą się 13 października. Z racji niedzieli rozpocznie się nabożeństwem różańcowym o godzinie 16.00, a zakończy Mszą świętą o godzinie 17.00.
 5. Również za tydzień, zgodnie z naszym parafialnym kalendarzem najważniejszych wydarzeń w 2020 r., będziemy świętować Zbiorowy Jubileusz 50-lecia Ślubu. Zapraszam wszystkich Jubilatów, którzy ten piękny jubileusz odchodzą, na Mszę świętą o godzinie 12.00.
 6. Informuję, że egzamin dla dzieci, które będą miały uroczystość komunijną w niedzielę 20 września, odbędzie się w poniedziałek 14 września o godzinie 19.00. Natomiast spotkania praktyczne 15 i 17 września o godzinie 19.00.

Egzamin dla dzieci, które będą miały Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego w niedzielę 27 września, odbędzie się w poniedziałek 21 września o godzinie 19.00. Spotkania praktyczne odbędą się 22 i 24 września o godzinie 19.00.

 1. Uroczystości przyszłoroczne:

Pierwsza spowiedź i komunia święta

W miesiącu wrześniu rodzice dzieci, które będą miały uroczystość pierwszokomunijną w roku szkolno-katechetycznym 2020/2021 wypełniają formularz, który w najbliższych dniach będzie umieszczony na parafialnej stronie internetowej (w zakładce Pierwsza Spowiedź i Komunia święta) i  od przyszłej niedzieli będzie też możliwość pobrania formularza w zakrystii kościoła. Po jego wypełnieniu trzeba go złożyć u Księdza Dariusza lub katechetki Pani Marioli, którzy w tym roku szkolno-katechetycznym są odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości pierwszokomunijnej.

 

 

Uroczystość pierwszokomunijna odbędzie się w sobotę 22 maja 2021 r.

- o godzinie 10.00 dla dzieci w albach,

- o godzinie 12.00 dla dzieci w strojach tradycyjnych.

 

Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego

W miesiącu wrześniu rodzice dzieci, które będą miały uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego w roku szkolno-katechetycznym 2020/2021 wypełniają formularz, który w najbliższych dniach będzie umieszczony na parafialnej stronie internetowej (w zakładce Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego) i  od przyszłej niedzieli będzie też możliwość pobrania formularza w zakrystii kościoła. Po jego wypełnieniu trzeba go złożyć u Księdza Pawła lub katechetki Pani Agnieszki, którzy w tym roku szkolno-katechetycznym są odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego.

Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego odbędzie się w sobotę 29 maja 2021 r.

- o godzinie 10.00 dla dzieci ze szkoły w Borowiczkach

- o godzinie 12.00 dla dzieci ze szkół spoza terenu parafii.

 

Bierzmowanie

W miesiącu wrześniu uczniowie II klas szkół ponadpodstawowych, którzy w roku szkolno-katechetycznym 2020/2021 przyjmą sakrament bierzmowania, wypełniają formularz, który w najbliższych dniach będzie umieszczony na parafialnej stronie internetowej (w zakładce Bierzmowanie) i od przyszłej niedzieli będzie też możliwość pobrania formularza w zakrystii kościoła. Po jego wypełnieniu trzeba go złożyć u Księdza Dariusza, który jest odpowiedzialny za przygotowanie tejże uroczystości.

 

Terminy spotkań

Spotkania przygotowujące do przyszłorocznych uroczystości zaczną się od października:

 • dla dzieci pierwszokomunijnych - w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej która jest o godzinie 10.30;
 • dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego – każda druga niedziela miesiąca, po Mszy świętej o godzinie 10.30;
 • pierwsze spotkanie organizacyjne dla młodzieży przed bierzmowaniem odbędzie się również w drugą niedzielę października po Mszy świętej która będzie o godzinie 12.00.

 

 1. Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Ich noszenie jest przejawem troski o siebie i innych uczestników Mszy świętej. Na stoliku na końcu ławek, gdzie zwykle była wyłożona prasa katolicka, jest wystawiony pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk.
 2. Serdeczne Bóg zapłać wczoraj Zaślubionym za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła.
 3.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę oraz na konto parafialne, na rzecz prac które są zaplanowane na bieżący rok.
 4.  Informuję, że oprócz bieżących wydatków, w ostatnim tygodniu zapłaciłem ostatnią ratę w wysokości 10.000 zł za wykonany parking dla rowerów przy naszym kościele.
 5.  Czasopisma religijne można nabywać w zakrystii kościoła.
 6.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Dodatkowe informacje