XXII niedziela zwykła – 30 sierpnia 2020 r.

 1. W ubiegłą niedzielę, na Mszy świętej o godzinie 12.00, mimo trudnego okresu pandemii koronawirusa, przeżywaliśmy nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony, w której wzięli udział mieszkańcy wiosek Cekanowa, Piotrowa, Nowego Boryszewa i Mirosławia z wieńcami dożynkowymi oraz Poczet Sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej z Cekanowa. W uroczystości uczestniczyli Wójt Gminy Radzanowo i Wójt Gminy Słupno. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.
 2. Od wtorku 1 września wracamy do Mszy świętych w dni powszednie o godzinie
  7.00 rano.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września:
 • pierwszy czwartek adoracja od godziny 17.30 do 18.00, prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej,
 • pierwszy piątek - adoracja w ciszy od godziny 16.00 do 18.00 z przerwą na Mszę świętą o godzinie 17.00, nabożeństwo pierwszopiątkowe na 15 minut przed Mszą świętą która będzie o godzinie 18.00; spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00 do 18.00;
 • nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00.
 1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca września. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zachęcam do posypania kwiatkami chodnika procesyjnego tuż przed rozpoczęciem sumy. Dziękuję wszystkim, którzy to uczynią.
 2. W przyszłą niedzielę wracamy do Mszy świętych dla dzieci o godzinie 10.30. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby w sposób modlitewny rozpocząć nowy rok szkolno – katechetyczny.
 3. Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Ich noszenie jest przejawem troski o siebie i innych uczestników Mszy świętej. Na stoliku na końcu ławek, gdzie zwykle była wyłożona prasa katolicka, jest wystawiony pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk.
 4. Za kwiaty które mamy w kościele składam serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci przystępujących wczoraj, w kolejnym dodatkowym terminie, do Pierwszej Komunii świętej oraz wczoraj Zaślubionym.
 5. Bóg zapłać osobie która znalazła zgubione prezenty, na parkingu przy kościele, po wczorajszej uroczystości pierwszokomunijnej i przekazała je Księdzu Darkowi. Ksiądz Darek przekazał je osobie, która zgłosiła się wczoraj wieczorem w zakrystii kościoła.

Jednocześnie informuję, iż został zgubiony też kolejny prezent - w kościele lub przy kościele. Osoba poszkodowana uprzejmie prosi o zwrot.

 1. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę oraz na konto parafialne, na rzecz prac które są zaplanowane na bieżący rok.
 2.  Czasopisma religijne można nabywać w zakrystii kościoła.
 3.  W najbliższy wtorek, w tym trudnym okresie pandemii, rozpoczynamy nowy rok szkolno – katechetyczny. Wszystkim dzieciom, młodzieży, pracującym w szkołach oraz rodzicom życzymy, aby ten nowy rok szkolno – katechetyczny przebiegł w zdrowiu wszystkich i zaowocował jak najlepszymi wynikami w zdobywaniu wiedzy oraz przyczynił się do właściwej formacji osobowej młodego pokolenia.
 4.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Dodatkowe informacje