XXI niedziela zwykła – 23 sierpnia 2020 r.

  1. Dziś, na Mszy świętej o godzinie 12.00, mimo trudnego okresu pandemii koronawirusa, nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony w której wezmą udział mieszkańcy wiosek z wieńcami dożynkowymi oraz Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych.
  2. Jutro tj. w poniedziałek 24 sierpnia o godzinie 18.50 w nowym domu parafialnym egzamin dla dzieci, które przystąpią w dodatkowym, sierpniowym terminie do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast spotkania praktyczne odbędą się w najbliższym tygodniu – we wtorek i w czwartek tj. 25 i 27 sierpnia o godzinie 19.00. Spowiedź w najbliższy piątek 28 sierpnia o godzinie 19.00. Uroczystość pierwszokomunijna w najbliższą sobotę o godzinie 10.00.
  3. W najbliższą środę, 26 sierpnia, uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00.
  4. INFORMACJA  DO  OGŁOSZEŃ  DUSZPASTERSKICH

„Służba wojskowa jest pięknym wypełnieniem obowiązku względem naszej Ojczyzny. Na terenie diecezji płockiej stacjonuje 64. Batalion Lekkiej Piechoty w Płocku, 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Zachęcamy wszystkich, którzy ukończyli 18 lat, zarówno mężczyzn jak i kobiety do wstępowania w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Jest to piękny czyn jakim możemy wykazać miłość do naszej Ojczyzny, zwłaszcza w 100. rocznicę obrony ziemi płockiej z roku 1920. Informacje dostępne są na stronie internetowej 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, jak również w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Płocku”.

 

Mjr Ireneusz Fudała

Zastępca Dowódcy Batalionu – Szef Sztabu

ZARZĄDZENIE: Informację mjr. Ireneusza Fudały należy odczytać w ramach ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę 23 sierpnia br. lub 30 sierpnia br., podczas wszystkich Mszy św.

Płock, dnia 18 sierpnia 2020 r.

Mirosław Milewski

Wikariusz Generalny

  1. W trosce o zdrowie nas wszystkich zwracam się z prośbą o stosowanie w kościele maseczek ochronnych.
  2. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę oraz na konto parafialne, na rzecz prac które są zaplanowane na bieżący rok.
  3. Bóg zapłać Państwu Ewie i Krzysztofowi Jagielskim z Nowego Boryszewa za ułożenie kompozycji kwiatowych jakie mamy w kościele. Ze środków parafialnych został pokryty koszt zakupu kwiatów.
  4. Czasopisma religijne można nabywać w zakrystii kościoła.
  5. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje