XX niedziela zwykła – 16 sierpnia 2020 r.

1. W związku z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego o pomoc dla mieszkańców Bejrutu, cierpiących po tragicznej eksplozji materiałów wybuchowych do którego doszło 4 sierpnia br., dzisiejsza niedziela w polskich kościołach została ogłoszona Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Potrzebna jest nasza modlitwa i wsparcie materialne. Dlatego przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, również przed naszym kościołem w dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej, prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek. Zebrane środki, za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.
    Bóg zapłać wszystkim, którzy dziś te ofiary złożą do puszek.
  2. Za tydzień, w niedzielę 23 sierpnia, na Mszy świętej o godzinie 12.00 będą nasze dożynki parafialne. Proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie wieńców dożynkowych. Zapraszam Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu parafii, zapraszam Parafian, Gości i Sympatyków naszego kościoła na tę uroczystość.
  3. Informuję, że w naszej Parafii stwarzamy kolejny dodatkowy termin uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Uroczystość odbyłaby się w ostatnią sobotę sierpnia tj. 29 sierpnia br.

Rodziców zainteresowanych tym terminem uroczystości proszę o zgłoszenia telefoniczne do 20 sierpnia do Pani Katechetki Marioli Milewskiej tel. 530 526 277.

W poniedziałek 24 sierpnia o godzinie 18.30 w nowym domu parafialnym egzamin dla dzieci, które przystąpią w dodatkowym, sierpniowym terminie do Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

1. W trosce o zdrowie nas wszystkich zwracam się z prośbą o stosowanie w kościele maseczek ochronnych.
  2. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę i w dniu wczorajszym oraz na konto parafialne, na rzecz prac które są zaplanowane na bieżący rok.
  3. Bóg zapłać Zaślubionym w ubiegłym tygodniu za kwiaty, które są w prezbiterium przed ołtarzem.
  4. Czasopisma religijne można nabywać w zakrystii kościoła.
  5. W ubiegłą środę odbył się pogrzeb ś.p. Mariana Natkowskiego wieloletniego organisty naszej parafii. Z racji, iż syn Zmarłego jest kapłanem Diecezji Łomżyńskiej, uroczystościom pogrzebowym przewodniczył Biskup Diecezji Łomżyńskiej. Byłego naszego Pana Organistę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  6. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.