XVIII niedziela zwykła – 2 sierpnia 2020 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną. Zachęcam do posypania kwiatkami chodnika procesyjnego tuż przed rozpoczęciem sumy. Dziękuję wszystkim, którzy to uczynią.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca sierpnia:
 • pierwszy czwartek - adoracja prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej, od godziny 17.30 do 18.00;
 • pierwszy piątek - adoracja w ciszy od godziny 16.00 do 18.00 z przerwą na Mszę świętą o godzinie 17.00, nabożeństwo pierwszopiątkowe na 15 minut przed Mszą świętą która będzie o godzinie 18.00; spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00 do 18.00;
 1. W najbliższy czwartek - 6 sierpnia – uroczystość Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i po południu z racji dnia pracy o godzinie 18.00.
 2. Wczoraj rozpoczął się miesiąc sierpień. Jest to miesiąc naszych szczególnych rocznic narodowych. W tradycji polskiej obchodzony jednocześnie jako miesiąc trzeźwości. Zachęcam do abstynencji w miesiącu sierpniu, ofiarując w intencji Ojczyzny dziś i Ojczyzny jutra.
 3. Informuję, że w naszej Parafii stwarzamy kolejny dodatkowy termin uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Uroczystość odbyłaby się w ostatnią sobotę sierpnia tj. 29 sierpnia br.

Rodziców zainteresowanych tym terminem uroczystości proszę o zgłoszenia telefoniczne do 20 sierpnia do Pani Katechetki Marioli Milewskiej tel. 530 526 277.

 1. Informuję, że jeszcze do jutra można zapisać się na pielgrzymkę duchową w ramach
  39. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii kościoła po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Każdy, kto zapisze się jako pielgrzym duchowy, otrzyma modlitewnik do osobistego wykorzystania na każdy dzień, przez czas pielgrzymki rzeczywistej. Pielgrzymów duchowych zapraszam w dni powszednie począwszy od 6 do 14 sierpnia na Msze święte o godzinie 18.00.

Tak jak informowałem w poprzednie niedziele zapisy na pielgrzymkę rzeczywistą bezpośrednio u przewodnika grupy biało-czerwonej ks. Piotra Gadomskiego
tel. 608 362 481.

 1. W trosce o zdrowie nas wszystkich zwracam się z prośbą o stosowanie w kościele maseczek ochronnych.
 2. Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła przez wczoraj Zaślubionych.
 3. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ostatnim tygodniu w kopertach, na konto parafialne czy też bezpośrednio do mnie, na rzecz bieżącego funkcjonowania Parafii oraz na prowadzone prace, w trudnym okresie pandemii.
 4. Czasopisma religijne można nabywać w zakrystii kościoła.
 5.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje