XVII niedziela zwykła – 26 lipca 2020 r.

 1. Dziś nasza doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętego Jakuba, patrona naszej Parafii. Główna Msza święta odpustowa w intencji Parafian i Gości o godzinie 12.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej Parafii, asystę procesyjną, Parafian i Gości. Zachęcam do posypania kwiatkami chodnika procesyjnego tuż przed rozpoczęciem sumy odpustowej. Dziękuję wszystkim, którzy to uczynią.
 2. Również dziś, już tradycyjnie z racji Świętego Krzysztofa, będziemy Bogu dziękować za szczęśliwe posługiwanie się pojazdami i prosić będziemy o dalsze szczęśliwe podróżowanie. Na zakończenie każdej Mszy świętej, tradycyjnie, zostaną poświęcone pojazdy. Każdy kierowca poświęconego pojazdu otrzyma pamiątkowy breloczek. Ofiary składane przy tej okazji do puszek są wyrazem wdzięczności za szczęśliwe podróżowanie i po odliczeniu kosztu zakupu breloczków pozostałe pieniądze są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca sierpnia:
 • nabożeństwo pierwszosobotnie, wyjątkowo po Mszy świętej, która będzie o godzinie 15.30.

Również w sobotę 1 sierpnia, z racji uroczystości ślubnych Msza święta, która miała być o godzinie 17.30 za ś.p. Telesfora i Celinę Jabłońskich będzie o półtorej godziny wcześniej tj. o godzinie 16.00.

 1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną. Zachęcam do posypania kwiatkami chodnika procesyjnego tuż przed rozpoczęciem sumy. Dziękuję wszystkim, którzy to uczynią.
 2. Informuję, że w naszej Parafii stwarzamy kolejny dodatkowy termin uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Uroczystość odbyłaby się w ostatnią sobotę sierpnia tj. 29 sierpnia br.

Rodziców zainteresowanych tym terminem uroczystości proszę o zgłoszenia telefoniczne do 20 sierpnia do Pani Katechetki Marioli Milewskiej tel. 530 526 277.

 1. Informuję osoby zainteresowane rzeczywistym udziałem w 39-tej Pieszej Pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę, która w tym roku będzie miała charakter „sztafety”, że zapisy są wyłącznie u przewodników grup. Przewodnikiem grupy Biało-Czerwonej (w której pielgrzymuje nasz dekanat) jest ks. Piotr Gadomski tel. 608 362 481, który udzieli wszelkich szczegółowych informacji osobom zainteresowanym.

W związku z istniejącym zagrożeniem epidemicznym tym bardziej zachęcamy do zapisów na pielgrzymkę duchową, którą starajmy się potraktować jako czas osobistych rekolekcji. Zapisy w zakrystii kościoła po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Każdy, kto zapisze się jako pielgrzym duchowy, otrzyma modlitewnik do osobistego wykorzystania na każdy dzień, przez czas pielgrzymki rzeczywistej. Pielgrzymów duchowych zapraszam w dni powszednie począwszy od 6 do 14 sierpnia na Msze święte o godzinie 18.00.

 1. Zwracam się z prośbą o wyrzucanie śmieci na cmentarzu wyłącznie do pojemników do tego celu przeznaczonych. Wspólnie dbajmy o czystość i porządek na naszym parafialnym cmentarzu.
 2. Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła przez wczoraj Zaślubionych.
 3. W ostatnim czasie zostały oczyszczone figury na placu przykościelnym, od strony ulicy Wyszogrodzkiej. Figura Matki Bożej została na nowo pomalowana. Bardzo dziękuję Panu, który wykonał te prace.
 4. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ostatnim tygodniu w kopertach, na konto parafialne czy też bezpośrednio do mnie, na rzecz bieżącego funkcjonowania Parafii oraz na prowadzone prace, w trudnym okresie pandemii.
 5.  Czasopisma religijne można nabywać w zakrystii kościoła.
 6.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje