XVI niedziela zwykła – 19 lipca 2020 r.

 1. Wyrażam podziękowanie wszystkim noszącym Święty Szkaplerz za uczestnictwo w Mszy Świętej 16 lipca, w doroczną uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerza Świętego. Dzielę się również radością, że 6 osób
  (2 kobiety, 3 mężczyzn oraz jedna uczennica szkoły podstawowej) przyjęło Święty Szkaplerz.
 2. W niedzielę za tydzień nasza doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętego Jakuba, patrona naszej Parafii. Główna Msza święta odpustowa w intencji Parafian i Gości o godzinie 12.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej Parafii, asystę procesyjną, Parafian i Gości. Zachęcam do posypania kwiatkami chodnika procesyjnego tuż przed rozpoczęciem sumy odpustowej. Dziękuję wszystkim, którzy to uczynią.
 3. Również za tydzień, już tradycyjnie z racji Świętego Krzysztofa, będziemy Bogu dziękować za szczęśliwe posługiwanie się pojazdami i prosić będziemy o dalsze szczęśliwe podróżowanie. Na zakończenie każdej Mszy świętej, tradycyjnie, zostaną poświęcone pojazdy. Każdy kierowca poświęconego pojazdu otrzyma pamiątkowy breloczek. Ofiary składane przy tej okazji do puszek są wyrazem wdzięczności za szczęśliwe podróżowanie i po odliczeniu kosztu zakupu breloczków pozostałe pieniądze są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 4. Pragnę już dziś poinformować, że nasze dożynki parafialne będą w niedzielę 23 sierpnia, na Mszy świętej o godzinie 12.00. Proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie wieńców dożynkowych.
 5. Informuję, że w naszej Parafii stwarzamy kolejny dodatkowy termin uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Uroczystość odbyłaby się w ostatnią sobotę sierpnia tj. 29 sierpnia br.

Rodziców zainteresowanych tym terminem uroczystości proszę o zgłoszenia telefoniczne do 20 sierpnia do Pani Katechetki Marioli Milewskiej tel. 530 526 277.

 1. W związku z trwająca epidemią koronawirusa Biskup Płocki Piotr Libera podjął decyzję, że w tym roku 39-ta Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej będzie odbywać się w innej formie. W tym roku będzie miała charakter „sztafety”, każdego dnia będzie pielgrzymowała inna grupa. Hasło tegorocznego pielgrzymowania „Stawiam na Maryję” jest zainspirowane słowami Prymasa Tysiąclecia, który zwykł często powtarzać „Wszystko postawiłem na Maryję”. Biskup Płocki zachęca jednocześnie do nawiedzania podczas tegorocznych wakacji Sanktuariów Maryjnych, szczególnie znajdujących się na terenie naszej diecezji i powierzania siebie i swoich rodzin opiece Maryi.

Zapisy na 39-tą Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Płockiej na Jasną Górę – rzeczywistą –wyłącznie u przewodników grup. Przewodnikiem grupy Biało-Czerwonej (w której pielgrzymuje nasz dekanat) jest ks. Piotr Gadomski tel. 608 362 481, który udzieli wszelkich szczegółowych informacji osobom zainteresowanym.

W związku z istniejącym zagrożeniem epidemicznym tym bardziej zachęcamy do zapisów na pielgrzymkę duchową - zapisy od dzisiejszej niedzieli w zakrystii kościoła po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Każdy, kto zapisze się jako pielgrzym duchowy, otrzyma modlitewnik do osobistego wykorzystania na każdy dzień, przez czas pielgrzymki rzeczywistej. Pielgrzymów duchowych zapraszam w dni powszednie począwszy od 6 do 14 sierpnia na Msze święte o godzinie 18.00.

 1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować firmie Stołoski, która ufundowała i gratisowo wymieniła okna w zakrystii kościoła.
 2. Informuję, że w ostatnim tygodniu zapłaciłem kolejną ratę za wykonanie miejsca postojowego przy kościele dla pojazdów jednośladowych, za śmieci z cmentarza za kolejny miesiąc, za prąd w kościele oraz zobowiązania finansowe jakie ciążą każdego miesiąca na Parafii. Wydatki te wyniosły 20.017,15 zł.
 3. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ostatnim tygodniu w kopertach, na konto parafialne czy też bezpośrednio do mnie, na rzecz bieżącego funkcjonowania Parafii oraz na prowadzone prace, w trudnym okresie pandemii.
 4.  Czasopisma religijne można nabywać w zakrystii kościoła.
 5.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje