XV niedziela zwykła – 12 lipca 2020 r.

 1. Jutro - 13 lipca - kolejne nabożeństwo fatimskie, które są 13 dnia każdego miesiąca, począwszy od 13 maja i kończą się 13 października. Jutro nabożeństwo fatimskie rozpocznie się różańcem o godzinie 17.00, a zakończy się Mszą świętą o godzinie 18.00.
 2. W najbliższy czwartek - 16 lipca - doroczne wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerza Świętego. O godzinie 18.00 Msza święta w intencji noszących szkaplerz, będzie też możliwość przyjęcia szkaplerza świętego. Serdecznie zapraszam.
 3. Od dziś za dwa tygodnie nasza doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętego Jakuba, patrona naszej Parafii. Główna Msza święta odpustowa w intencji Parafian i Gości o godzinie 12.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej Parafii, asystę procesyjną, Parafian i Gości. Zachęcam do posypania kwiatkami chodnika procesyjnego tuż przed rozpoczęciem sumy odpustowej. Dziękuję wszystkim, którzy to uczynią.

Jednocześnie dziękuję za płatki kwiatów rozsypane przed sumą w pierwszą niedzielę lipca.

 1. Również za dwa tygodnie, już tradycyjnie z racji Świętego Krzysztofa, będziemy Bogu dziękować za szczęśliwe posługiwanie się pojazdami i prosić będziemy o dalsze szczęśliwe podróżowanie. Na zakończenie każdej Mszy świętej, tradycyjnie, zostaną poświęcone pojazdy. Każdy kierowca poświęconego pojazdu otrzyma pamiątkowy breloczek. Ofiary składane przy tej okazji do puszek są wyrazem wdzięczności za szczęśliwe podróżowanie i po odliczeniu kosztu zakupu breloczków pozostałe pieniądze są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 2. Pragnę już dziś poinformować, że nasze dożynki parafialne będą w niedzielę 23 sierpnia, na Mszy świętej o godzinie 12.00. Proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie wieńców dożynkowych.
 3. W związku z trwająca epidemią koronawirusa Biskup Płocki Piotr Libera podjął decyzję, że w tym roku 39-ta Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej będzie odbywać się w innej formie. W tym roku będzie miała charakter „sztafety”, każdego dnia będzie pielgrzymowała inna grupa. Hasło tegorocznego pielgrzymowania „Stawiam na Maryję” jest zainspirowane słowami Prymasa Tysiąclecia, który zwykł często powtarzać „Wszystko postawiłem na Maryję”. Biskup Płocki zachęca jednocześnie do nawiedzania podczas tegorocznych wakacji Sanktuariów Maryjnych, szczególnie znajdujących się na terenie naszej diecezji i powierzania siebie i swoich rodzin opiece Maryi.

Zapisy na 39-tą Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Płockiej na Jasną Górę – rzeczywistą –wyłącznie u przewodników grup. Przewodnikiem grupy Biało-Czerwonej (w której pielgrzymuje nasz dekanat) jest ks. Piotr Gadomski tel. 608 362 481, który udzieli wszelkich szczegółowych informacji osobom zainteresowanym.

W związku z istniejącym zagrożeniem epidemicznym tym bardziej zachęcamy do zapisów na pielgrzymkę duchową - zapisy od przyszłej niedzieli w zakrystii kościoła po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

 1. Ponawiam informację z ubiegłej niedzieli, że decyzją Parafialnej Rady Gospodarczej kontenery na śmieci na cmentarzu będą ustawiane na tyle cmentarza.
 2. Pragnę poinformować, że zakończyły się prace przy ogrodzeniu od strony ulicy Wyszogrodzkiej. Dokonałem zapłaty kolejnej raty za te prace.
 3. Bóg zapłać wczoraj Zaślubionym za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła.
 4.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ostatnim tygodniu w kopertach, na konto parafialne czy też bezpośrednio do mnie, na rzecz bieżącego funkcjonowania Parafii oraz na prowadzone prace, w trudnym okresie pandemii.
 5.  Czasopisma religijne można nabywać w zakrystii kościoła.
 6.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje