XIII niedziela zwykła – 28 czerwca 2020 r.

 

 1. W ubiegły piątek zakończył się kolejny rok szkolno-katechetyczny. Dziś po Mszy świętej o godzinie 10.30, wobec Chrystusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie podziękujemy Bogu za miniony rok szkolno-katechetyczny, prosząc o szczęśliwy, rodzinny wypoczynek wakacyjny.
 2. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego jeszcze w poniedziałek i wtorek o godzinie 17.30. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godzinie 16.30.
 3. Dziś o godzinie 16.00 w nowym domu parafialnym spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.            
 4. Jutro 29 czerwca – doroczna uroczystość świętych Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej. Msze święte godzina 7.00 i 18.00.
 5. Poniedziałek 29 czerwca jest również dniem imienin naszego Biskupa Płockiego Piotra Libery. Będziemy się modlić się za Pasterza naszej diecezji w czasie każdej Mszy świętej i nabożeństwa czerwcowego.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca:
 • pierwszy czwartek - adoracja prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej, od godziny 17.30 do 18.00;
 • pierwszy piątek - adoracja w ciszy od godziny 16.00 do 17.00 i od 17.30 do 18.00, nabożeństwo pierwszopiątkowe przed Mszą świętą która będzie o godzinie 18.00; spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00 do 18.00;
 • nabożeństwo pierwszosobotnie na zakończenie Mszy świętej która zostanie odprawiona o godzinie 18.00.
 1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca lipca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu , adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 2. Zwyczajowo w naszej Parafii przez lipiec i sierpień nie ma Mszy świętych o godzinie 7.00 rano.
 3. Począwszy od 1 lipca od poniedziałku do piątku włącznie adoracja w ciszy od godziny 17.30 do 18.00.
 4.  Pragnę poinformować, że rozpoczęły się prace przy ogrodzeniu ziemi parafialnej od ulicy Wyszogrodzkiej. Zaliczkowo za te prace wypłaciłem 13.000 zł. W przyszłym roku wzdłuż tego ogrodzenia zostaną posadzone krzewy, które w przyszłości będą stanowiły żywopłot.
 5.  W najbliższy wtorek o godzinie 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Gospodarczej.
 6.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ostatnim tygodniu w kopertach, na konto parafialne czy też bezpośrednio do mnie, na rzecz bieżącego funkcjonowania Parafii oraz na prowadzone prace, w trudnym okresie pandemii.
 7.  Czasopisma religijne można nabywać w zakrystii kościoła.
 8.  Rozpoczęły się wakacje, dla wielu też czas urlopu. Życzymy, aby był to czas dobrego odpoczynku przede wszystkim w gronie całych rodzin. Nie zapominajmy o naszym kontakcie z Bogiem, o niedzielnych Mszach świętych i o codziennej modlitwie.
 9.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje