Zesłanie Ducha Świętego – 31 maja 2020 r.

1. Dziś doroczna uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze święte o stałych godzinach oraz dodatkowe o 8.00, 13.00 i 16.00.

Pragnę poinformować, że Msze święte dodatkowe będą ostatni raz w pierwszą niedzielę czerwca.

1. Dziś ostatnie nabożeństwo majowe, jak w każdą niedzielę maja, o godzinie 16.30.
  2. Jutro drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Msze święte godzina 7.00, 9.00 i z racji dnia pracy godzina 18.00.
  3. Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godzinie 17.30.

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca:
  • pierwszy czwartek - z racji nabożeństwa czerwcowego nie będzie adoracji prowadzonej przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej;
  • pierwszy piątek - adoracja w ciszy od godziny 16.00 do 17.00, nabożeństwo pierwszopiątkowe połączone z nabożeństwem czerwcowym o godzinie 17.30; spowiedź pierwszopiątkowa rozpocznie się o godzinie 16.00;
  • nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z nabożeństwem czerwcowym, o godzinie 17.30.
  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca czerwca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Pragnę poinformować, że w naszej Parafii ze względu na stan epidemii koronawirusa w uroczystość Bożego Ciała po Mszy świętej o godzinie 12.00 nie będzie tradycyjnej procesji poza obrębem kościoła do czterech ołtarzy. W tym roku procesja odbędzie się wokół kościoła. Odpowiedzialnych za przygotowanie czterech ołtarzy proszę, aby w sposób symboliczny w czterech rogach placu przykościelnego ustawili stoliki nakryte białym obrusem i przybrali kwiatami. W uroczystość Bożego Ciała będą również dodatkowe msze święte o godzinie 8.00 i 16.00, aby umożliwić jak największej liczbie wiernych oddanie czci Jezusowi, który pozostał z miłości do nas w Najświętszym Sakramencie.

Informuje jednocześnie, że władze państwowe i kościelne zapowiedziały wydanie w najbliższych dniach nowych precezyjnych norm uwarunkowanych bieżącą sytuacją, do których ostatecznie będziemy musieli się dostosować.

1. Informuję również, że Biskup Płocki Piotr Libera w związku z ogłoszoną dnia 27 maja 2020 roku decyzją władz państwowych dotyczącą zniesienia limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, co daje możliwość udziału w liturgii wszystkim wiernym oraz w związku z komunikatem Przewodniczącego KEP ks. abpa Stanisława Gądeckiego z dnia 27 maja 2020 r., odwołał ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane,  która została udzielona dnia 17 kwietnia 2020 roku.
  2. Stosując się do wytycznych władz diecezjalnych dotyczących Pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu świętego w naszej Parafii
    - oprócz ustalonego terminu wrześniowego (odpowiednio 20 i 27 września) - dajemy możliwość dodatkowego terminu uroczystości, która byłaby w sobotę 20 czerwca. Rodzice zainteresowani powyższym terminem są proszeni o dokonanie zgłoszeń najpóźniej do 10 czerwca do katechetki pani Marioli Milewskiej tel. 530 526 277. Szczegóły zostaną podane w drugą niedzielę czerwca.
  3.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ostatnim tygodniu przez 6 Rodzin z Parafii oraz 1 Rodzinę spoza Parafii, na rzecz bieżącego funkcjonowania Parafii w trudnym okresie pandemii.
  4.  Jutro 1 czerwca – Dzień Dziecka. Życzymy wszystkim dzieciom, aby na drodze swego życia spotykali wspaniałych ludzi, którzy pomogą im dobrze przeżyć tak ważny czas wiosny swojego życia. W intencji wszystkich dzieci będziemy się modlić dzisiaj w czasie każdej Mszy świętej, a także jutro w czasie nabożeństwa czerwcowego.
  5.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.