Wniebowstąpienie Pańskie –24 maja 2020 r.

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przeniesiona od kilku lat na najbliższą niedzielę po dniu, w którym mija 40 dni od uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte o stałych godzinach oraz dodatkowe o 8.00, 13.00 i 16.00.

Pragnę poinformować, że Msze święte dodatkowe będą jeszcze przez dwie niedziele, ostatni raz w pierwszą niedzielę czerwca.

1. Informuję również, że od miesiąca czerwca sakrament chrztu świętego będzie udzielany w każdą drugą niedzielę miesiąca, na oddzielnej Mszy świętej o godzinie 13.00, z zachowaniem obostrzeń dotyczących epidemii koronawirusa, wydawanych przez władze państwowe.
  2. Przyszła niedziela jest doroczną uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  3. Trwa miesiąc maj - czas szczególnej modlitwy, kiedy nasze sprawy powierzamy Maryi. Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godzinie 17.30, dlatego przez miesiąc maj, ale również i czerwiec, kiedy to są nabożeństwa czerwcowe, nie będzie prywatnej adoracji, która jest od poniedziałku do piątku od godziny 17.30 do 18.00.

W każdą niedzielę nabożeństwo majowe o godzinie 16.30.

Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych, w ramach wieczorowego pacierza.

1. W dalszym ciągu będziemy się modlić o ustanie pandemii koronawirusa. Suplikacje będą śpiewane na zakończenie niedzielnych Mszy świętych, które są o stałych godzinach, a także od poniedziałku do soboty na zakończenie nabożeństw majowych. Do wezwań włączamy prośbę kierowaną do Boga o deszcz i dziękujemy za każdą kroplę deszczu, którą dał nam Bóg.
  2. Pragnę poinformować, że w naszej parafii ze względu na stan epidemii koronawirusa w uroczystość Bożego Ciała po Mszy świętej o godzinie 12.00 nie będzie tradycyjnej procesji poza obrębem kościoła do czterech ołtarzy. W tym roku procesja odbędzie się wokół kościoła. Odpowiedzialnych za przygotowanie czterech ołtarzy proszę, aby w sposób symboliczny w czterech rogach placu przykościelnego ustawili stoliki nakryte białym obrusem i przybrali kwiatami. W uroczystość Bożego Ciała będą również dodatkowe msze święte o godzinie 8.00 i 16.00, aby umożliwić jak największej liczbie wiernych oddanie czci Jezusowi, który pozostał z miłości do nas w Najświętszym Sakramencie.
  3. W ubiegłym tygodniu dokonałem pierwszej wpłaty w wysokości 10.000 zł. na wykonanie parkingu dla pojazdów jednośladowych. Prace rozpoczęły się kilka dni temu.
  4. W minionym tygodniu Parafianin będący właścicielem jednej z firm, dokonał wiosennych prac porządkowych na ziemi należącej do naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać za prace, które wykonane zostały bezpłatnie.
  5. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ostatnim tygodniu przez 7 Rodzin z Parafii, na rzecz bieżącego funkcjonowania Parafii w trudnym okresie pandemii.
  6.  Jest możliwość nabywania prasy katolickiej w wersji papierowej w zakrystii kościoła.
  7.  W najbliższy wtorek - 26 maja - Dzień Matki. My Kapłani, wszystkim tu obecnym Mamom i wszystkim Mamom z terenu parafii, pragniemy wyrazić wdzięczność za wielką miłość i codzienny trud wkładane w wychowanie dzieci oraz w życie całych rodzin. Dziś, w czasie mszy świętych, modlimy za wszystkie Matki.
  8.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.