V Niedziela wielkanocna – 10 maja 2020 r.

 

  1. Dla ułatwienia uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych w okresie pandemii koronawirusa, w naszym kościele oprócz stałych Mszy świętych, które są w każdą niedzielę o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 18.30, są dodatkowe Msze święte o godzinie: 8.00, 13.00 i 16.00.
  2. Trwa miesiąc maj - czas szczególnej modlitwy, kiedy nasze sprawy powierzamy Maryi. Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godzinie 17.30, dlatego przez miesiąc maj, ale również i czerwiec, kiedy to są nabożeństwa czerwcowe, nie będzie prywatnej adoracji, która jest od poniedziałku do piątku od godziny 17.30 do 18.00.

       W każdą niedzielę nabożeństwo majowe o godzinie 16.30.

Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych, w ramach wieczorowego pacierza.

  1. W najbliższą środę - 13 maja - święto Matki Bożej Fatimskiej. Rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, które będą 13 dnia każdego miesiąca i zakończą się 13 października. Całość nabożeństwa będzie w kościele, rozpocznie się różańcem po Mszy świętej, która jest o godzinie 17.00.
  2. W najbliższą sobotę rozpoczniemy w naszej diecezji świętowanie stulecia urodzin św. Jana Pawła II. Przez trzy dni będziemy dziękować Bogu za życie i dzieło Papieża, a także prosić Boga za jego wstawiennictwem za nasze rodziny, chorych, cierpiących, osoby starsze, za dzieci i młodzież, a także o powstrzymanie szerzenia się pandemii. Dziękczynne triduum rozpoczniemy w sobotę 16 maja. Ten dzień będziemy obchodzić pod hasłem „Pamięć i tożsamość”. Msze święte w sobotę o godzinie 7.00, 9.00, 16.00, 17.00, 18.00 i 18.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej, która będzie o godzinie 7.00 do Mszy świętej o godzinie 9.00 i po południu od godziny 15.00 do Mszy świętej o godzinie 16.00 .

Natomiast o godzinie 21.00 we wszystkich kościołach diecezji odśpiewamy Apel Jasnogórski w intencji naszej Ojczyzny.

Niedzielę 17 maja będziemy przeżywać pod hasłem „Przekroczyć próg nadziei”. Msze święte zgodnie z wcześniejszymi informacjami (o stałych godzinach oraz trzy msze o dodatkowych godzinach), natomiast o godzinie 21.00 we wszystkich kościołach diecezji Apel Jasnogórski w intencji naszych rodzin i parafii.

Poniedziałek 18 maja - dzień pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Msze święte o 7.00, 9.00, 17.00, 18.00 i 18.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej, która jest o godzinie 7.00, do mszy o godzinie 9.00 oraz od godziny 15.00 do godziny 17.00.

Wieczorem o godzinie 21.00 we wszystkich kościołach diecezji płockiej Apel Jasnogórski w intencji ochrony życia każdego człowieka od poczęcia do jego naturalnej śmierci, czego wielkim promotorem był św. Jan Paweł II.

Okazja do spowiedzi w sobotę i poniedziałek od godziny 7.00 do godziny 9.30 oraz od godziny 15.00 do godziny 18.30 oraz w niedzielę w czasie każdej Mszy świętej.

  1. W dalszym ciągu będziemy się modlić o ustanie pandemii koronawirusa. Suplikacje będą śpiewane na zakończenie niedzielnych Mszy świętych, które są o stałych godzinach, a także od poniedziałku do soboty na zakończenie nabożeństw majowych. Do wezwań włączamy prośbę kierowaną do Boga o deszcz.
  2. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ostatnim tygodniu przez 11 Rodzin z Parafii, a także wszystkim uczestnikom Mszy świętych w ubiegłą niedzielę za złożone ofiary w kwotach wyższych niż w okresie przed pandemią, na rzecz bieżącego funkcjonowania Parafii w trudnym okresie pandemii.
  3. Jest możliwość nabywania prasy katolickiej w wersji papierowej w zakrystii kościoła.
  4. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje