IV Niedziela wielkanocna – 3 maja 2020 r.

 

 1. Dziś po każdej mszy świętej we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce odmawiany jest „Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski”.
 2. Po sumie, z racji pierwszej niedzieli miesiąca maja adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z Suplikacjami.
 3. Począwszy od ubiegłej niedzieli, dla ułatwienia uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych w okresie pandemii koronawirusa, w naszym kościele oprócz stałych Mszy świętych, które są w każdą niedzielę o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 18.30, są dodatkowe Msze święte o godzinie: 8.00, 13.00 i 16.00.
 4. Rozpoczęliśmy miesiąc maj - czas szczególnej modlitwy, kiedy nasze sprawy powierzamy Maryi. Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godzinie 17.30, dlatego przez miesiąc maj, ale również i czerwiec nie będzie prywatnej adoracji, która jest od poniedziałku do piątku od godziny 17.30 do 18.00.

W każdą niedzielę nabożeństwo majowe o godzinie 16.30.

Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych, w ramach wieczorowego pacierza.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca maja – z racji nabożeństwa majowego nie będzie adoracji prowadzonej przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
 2. Jutro 4 maja - uroczystość Świętego Floriana, patrona Strażaków. Przy tej okazji składam serdeczne Bóg zapłać w imieniu całej rodziny parafialnej za zaangażowanie Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnych w nasze uroczystości parafialne i jednocześnie życzę, aby nadal wszystkie Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych rozwijały się prężnie. Z racji epidemii koronawirusa Msza święta w intencji Strażaków zostaje przesunięta na ostatnią niedzielę lipca, na uroczystość odpustową.
 3. W dalszym ciągu będziemy się modlić o ustanie pandemii koronawirusa. Suplikacje będą śpiewane na zakończenie niedzielnych Mszy świętych, a także od poniedziałku do soboty przed Mszą świętą, która jest o godzinie 18.00. Do wezwań włączamy prośbę kierowaną do Boga o deszcz.
 4. W dniu wczorajszym zakupiłem 8 doniczek kwiatów na ołtarze w naszym kościele, za które zapłaciłem 480 zł.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim tygodniu bezpośrednio do mnie przez 5 Rodzin z Parafii, a także wszystkim uczestnikom Mszy świętych w ubiegłą niedzielę za złożone ofiary w kwotach wyższych niż w okresie przed pandemią, na rzecz bieżącego funkcjonowania Parafii w trudnym okresie pandemii
 6.  Jest możliwość nabywania prasy katolickiej w wersji papierowej w zakrystii kościoła.
 7.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje