IV Niedziela Wielkiego Postu –  22 marca 2020 r.

  1. W dalszym ciągu będziemy się modlić o ustanie pandemii koronawirusa. Dziś na zakończenie wszystkich Mszy Świętych będą śpiewane Suplikacje. Również będziemy modlić się śpiewając Suplikacje od poniedziałku do piątku na zakończenie adoracji, która jest od godziny 17.30 do 18.00. Również w sobotę Suplikacje przed mszą świętą o godzinie 18.00.
  2. W najbliższy wtorek - 24 marca - już po raz 16-ty obchodzimy Narodowy Dzień Życia, ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.
  3. Natomiast w środę - 25 marca - w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, będziemy obchodzić z inicjatywy św. Jana Pawła II Dzień Świętości Życia, którego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia od poczęcia do jego naturalnej śmierci.

Zachęcam do podjęcia przyrzeczenia Duchowej Adopcji, która rozpoczęta w tych dniach trwa do Świąt Bożego Narodzenia. Przyrzeczenia można złożyć w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na mszy świętej o godzinie 7.00, 17.00 i 18.00, a także w przyszłą niedzielę na mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30.

Folder informacyjny wraz z ankietą do wypełnienia, potwierdzającą złożenie przyrzeczeń, znajduje się na ołtarzu św. Joanny Beretty Molli oraz można go pobrać z naszej parafialnej strony internetowej.

  1. Trwa Wielki Post, który jest czasem rozpamiętywania Męki Pańskiej. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.16.30 dla dzieci;
  2. godz. 17.15 dla dorosłych.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym, o godzinie 16.30.
  2. Redakcja Gościa Niedzielnego informuje, że ze względu na występującą pandemię wstrzymany został kolportaż parafialny tygodnika. Zachęca jednocześnie do skorzystania z darmowego elektronicznego wydania Gościa Niedzielnego nr 12/2020 dostępnego na e.gosc.pl oraz w aplikacji Gościa Niedzielnego.
  3. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Dodatkowe informacje