II Niedziela Wielkiego Postu –  8 marca 2020 r.

 1. Dzisiejsza druga niedziela Wielkiego Postu, zwana „Ad Gentes”, obchodzona jest w Polsce, już tradycyjnie, jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – w tym roku pod hasłem „Eucharystia i misje”. W tym dniu od lat wspieramy modlitwą i ofiarami misjonarki i misjonarzy, którzy posługują na wszystkich kontynentach. Na pomoc misjonarzom w realizacji tego dzieła w kościołach w Polsce zbierane są ofiary do puszek. W naszym kościele wyjątkowo ofiary na ten cel będą zbierane za tydzień.
 2. Dziś, na mszach świętych, które będą o godzinie 9.00 i 10.30 będą z nami uczniowie wraz z nauczycielami Katolickich Szkół w Płocku, którzy będą promować te szkoły. Po tych mszach świętych będzie możliwość indywidualnego spotkania się.
 3. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 4. Trwa Wielki Post, który jest czasem rozpamiętywania Męki Pańskiej. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
 1. godz.16.30 dla dzieci;
 2. godz. 17.15 dla dorosłych.
 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym, o godzinie 16.30.
 2. Rekolekcje w naszej parafii już tradycyjnie będą w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową tj. 2 – 4 kwietnia. W najbliższym tygodniu program rekolekcji zostanie umieszczony na parafialnej stronie internetowej i w gablotach przed kościołem. W niedzielę przed rekolekcjami będzie też wyłożony na ławkach w kościele.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, na prowadzone w tym roku prace.
 4. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 5. Dziś 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet. My Kapłani wszystkim Niewiastom życzymy jak najwięcej Bożej radości z bardzo ważnej posługi pełnionej w rodzinach - żony, matki, babci i prababci. Dziś, na wszystkich mszach świętych modlimy się za wszystkie niewiasty.
 6. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

Dodatkowe informacje