I Niedziela Wielkiego Postu –  1 marca 2020 r.

 1. W minioną środę w sposób uroczysty rozpoczęliśmy Wielki Post, który jest czasem rozpamiętywania Męki Pańskiej. Wyrażam radość z licznej frekwencji na mszach świętych w tym dniu.
 2. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
 1. godz.16.30 dla dzieci;
 2. godz. 17.15 dla dorosłych.
 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym, o godzinie 16.30.
 2. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed I-szą spowiedzią i komunią świętą.
 3. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 4. Dziś pierwsza niedziela miesiąca marca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca:
 • w pierwszy czwartek po mszy świętej o godzinie 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej, która potrwa do godziny 18.00;
 • w pierwszy piątek nie będzie adoracji, z racji nabożeństw Drogi Krzyżowej; spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00 do 18.00; nabożeństwo przerwszopiątkowe przed mszą świętą, która będzie o godzinie 18.00;
 • nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00.
 1. Diecezjalny Duszpasterz Kobiet zaprasza na 4. Wielkopostny Dzień Skupienia dla kobiet diecezji płockiej. Spotkanie odbędzie się 7 marca 2020 r. (sobota) w parafii św. Wojciecha w Płocku na Podolszycach Południowych. Rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy około godz. 15.00.  Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Płocki Piotr Libera. Gościem tegorocznego spotkania będzie pani dr Dorota Dźwig z Gdyni. Zaplanowany jest również koncert.  Szczegóły - na stronie diecezji płockiej i w mediach społecznościowych.

Program dnia skupienia:
10.00 – początek dnia skupienia i powitanie zebranych;
10.15 – nabożeństwo pokutne;
10.45 – EUCHARYSTIA pod przewodnictwem Biskupa Piotra Libery;
12.00 – poczęstunek;
13.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia;
13.15 – Konferencja (cz. I) – p. dr Dorota Dźwig;
14.00 – koncert (skrzypce i fortepian);
14.30 – Konferencja (cz. II);  
15.00 – zakończenie dnia skupienia.

 

 1. Za tydzień, na mszach świętych, które będą o godzinie 9.00 i 10.30 będą z nami uczniowie wraz z nauczycielami Katolickich Szkół w Płocku, którzy będą promować te szkoły. Po tych mszach świętych będzie możliwość indywidualnego spotkania się.
 2. Z racji występującego ryzyka rozpowszechniania się koronawirusa, odwołany jest termin lipcowy pielgrzymki do Ziemi Świętej. Zostanie podany nowy termin pielgrzymki, która odbyłaby się późną jesienią bieżącego roku.
 3. Biskup Płocki wydał nową instrukcję o przygotowaniu i sprawowaniu sakramentu małżeństwa w diecezji płockiej. Cały dokument znajduje się w gablotach przed kościołem i zostanie zamieszczony na parafialnej stronie internetowej, w zakładce Sakramenty święte.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, na prowadzone w tym roku prace.
 5. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 6. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.
 7. W dzisiejszą niedzielę we wszystkich kościołach w Polsce czytany jest komunikat Ministra Zdrowia w sprawie koronawirusa.

Dodatkowe informacje