VII Niedziela zwykła –  23 lutego 2020 r.

 1. Dziś wszystkie msze święte są odprawiane w intencji Parafian, których odwiedziliśmy podczas wizyty duszpasterskiej i jest przedstawiane podsumowanie kolędy.
 2. Dziś rozpoczyna się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Od Środy Popielcowej na ołtarzu Matki Bożej będzie wyłożona Parafialna Księga Abstynencji. Osoby, które pragną czas Wielkiego Postu przeżyć bez spożywania napojów alkoholowych, zachęcam do wpisania się do Księgi.
 3. W najbliższą środę - 26 lutego - w sposób uroczysty rozpoczynamy Wielki Post, który jest czasem rozpamiętywania Męki Pańskiej.
 4. W Środę Popielcową msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie: 700, 900, 1030, 1200 i po południu z racji dnia pracy o godzinie 1800.
 5. W Środę Popielcową obowiązuje nas ścisły post jakościowy i ilościowy (jemy jeden posiłek do syta lub trzy razy niewielkie ilości).
 6. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
 1. godz.1630 dla dzieci;
 2. godz. 1715 dla dorosłych.
 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.
 2. Biskup pomocniczy naszej diecezji Mirosław Milewski w najbliższą środę (26 lutego) obchodzi swój dzień imienin i urodzin, a w czwartek (27 lutego) przypada czwarta rocznica Jego święceń biskupich. Natomiast w piątek (28 lutego) przypada dzień imienin i urodzin naszego biskupa seniora Romana Marcinkowskiego. Za naszych biskupów będziemy modlić się w te dni w czasie wszystkich mszy świętych w kościele. My kapłani zachęcamy również do modlitwy osobistej w intencji naszych biskupów.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca marca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 4. Dziś po mszy świętej o godzinie 7.00 rano w nowym domu parafialnym spotkanie integracyjne dla osób samotnych i starszych. Serdecznie zapraszam.
 5. Dziś o godzinie 16.30 w nowym domu parafialnym spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
 6. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 7. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje