IV Niedziela zwykła –  2 lutego 2020 r.

 1. Dziś obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji zwane świętem Matki Bożej Gromicznej. Poświęcenie gromic na każdej mszy świętej. Jest to też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zebrane dziś na tacę przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w Polsce.
 2. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca lutego, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 3. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
 4. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca lutego:
 • pierwszy czwartek - z racji wizyty duszpasterskiej wyjątkowo nie będzie adoracji;
 • pierwszy piątek - adoracja w ciszy od godziny 16.00 do 16.30. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00 do 18.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe przed mszą świętą o godzinie 18.00.
 1. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Piotr będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Piotrowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Plan kolędy został już podany, jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej.
 2. Do dnia 15 lutego włącznie, msze święte w dni powszednie będą tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Nie będzie mszy wieczornych, oprócz pierwszego czwartku i pierwszego piątku miesiąca lutego.
 3. Kancelaria parafialna do dnia 15 lutego włącznie czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
 4.  W najbliższą środę na naszej parafialnej stronie internetowej zostaną zamieszczone informacje dotyczące pielgrzymki do Ziemi Świętej, która będzie od 1 do 8 lipca br. Zapisy z wpłatą pierwszej raty, począwszy od czwartku w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, do wyczerpana listy.
 5.  Bóg zapłać Księdzu Darkowi, który był odpowiedzialny za uprzątnięcie w kościele dekoracji bożonarodzeniowych oraz Panu Piotrowi i osobom pomagającym, które Pan Piotr poprosił o pomoc, za usuniecie choinek, dekoracji i posprzątanie kościoła.
 6. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę oraz składane podczas kolędy, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
 7.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 8.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje