Niedziela Chrztu Pańskiego –  12 stycznia 2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Chrztu Jezusa w wodach Jordanu, który rozpoczyna czas Jego publicznej działalności. Dzisiejszą niedzielą kończy się czas bożonarodzeniowy, jednak tradycyjnie śpiew kolęd i dekoracja bożonarodzeniowa w kościele będą do 1 lutego.
 2. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 3. W sobotę 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia, w tym roku pod hasłem „Życzliwymi bądźmy”. Starajmy się włączyć z modlitwą w intencji o jedność chrześcijan.
 4. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Piotr będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Piotrowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Plan kolędy do 21 stycznia 2020 r. został już podany, jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej. Dziś plan na kolejne dni tj. 22-27 stycznia 2020 r.:

Środa 22 stycznia 2020 r.

Od godziny 15.00 ulica Wiejska 5, 5a i 5b oraz ulica Srebrna – dwóch Księży.

Od godziny 16.00  ulica Pocztowa 13, 11, 9 – trzeci z Księży.

Czwartek 23 stycznia 2020 r.

Od godziny 15.00 ulica Śliwowa, Orzechowa od Śliwowej do ulicy Morelowej, ulica Morelowa 6, 8, 10, 12 – dwóch Księży (jeden od ulicy Śliwowej, drugi od ulicy Morelowej).

Od godziny 15.00 ulica Wiśniowa od numerów najwyższych i ulica Orzechowa od numerów najniższych – trzeci z Księży.

Piątek 24 stycznia 2020 r.

Od godziny 16.00 ulica Harcerska od WTZ (numery 91, 93, 95, 97, 105, 107, 109, 111, 115, 102 i 104), ulica Żelazna i Zapłotek – dwóch Księży (jeden z Księży od WTZ, a drugi z Księży od ulicy Zapłotek).

Od godziny 15.00 ulica Harcerska prawa strona do Korczaka i ulica Korczaka prawa strona do Szkoły – trzeci z Księży.

 

 

Sobota 25 stycznia 2020 r.

Od godziny 9.00 ulica Kasztanowa od numerów najwyższych, ulica Pogodna, ulica Harcerska 13 – jeden z Księży.

Od godziny 9.00 ulica Leszczynowa od numerów najniższych i ulica Harcerska od cmentarza do kościoła, ulica Wiosenna od 2 do 9 i ulica Majowa – drugi z Księży.

Od godziny 9.00 Sielska od numerów najniższych – trzeci z Księży.

Poniedziałek 27 stycznia 2020 r.

Od godziny 15.00 ulica Łowicka i Kurpiowska – jeden z Księży.

Od godziny 15.00 ulica Białowieska i Łomżyńska od numerów najniższych – drugi z Księży.

Od godziny 15.00 ulica Białowieska, Łomżyńska – od numerów najwyższych i ulica Mazowiecka – trzeci z Księży.

 1. Do końca wizyty duszpasterskiej tj. do dnia 15 lutego 2020 r. włącznie, msze święte w dni powszednie będą tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Nie będzie mszy wieczornych, oprócz pierwszych czwartków i piątków miesiąca stycznia i lutego.
 2. Kancelaria parafialna do końca wizyty duszpasterskiej czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
 3. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę oraz składane podczas kolędy, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
 4. We wtorek 21 stycznia będziemy obchodzić Dzień Babci, a w środę 23 stycznia Dzień Dziadka. W związku z tym w niedzielę poprzedzającą te wyjątkowe dni, to jest w najbliższą niedzielę 19 stycznia na wszystkich mszach świętych będziemy się modlić za nasze babcie i naszych dziadków oraz za wszystkie babcie i wszystkich dziadków z naszej Parafii.
 5. Serdeczne Bóg zapłać Panu Janowi z ulicy Cedrowej za prace wykonane wokół kościoła. Podziękowania to powinienem skierować przed Bożym Narodzeniem, czynię to dopiero dzisiaj, jeszcze raz bardzo dziękuję.
 6. W ostatnim czasie zakupiłem 1000 litrów oleju grzewczego do ogrzewania kościoła.
 7. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 8.  Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje