IV niedziela adwentu – 22 grudnia 2019 r.

 1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 12.00, spotkanie opłatkowe dla pielgrzymów którzy byli w tym roku w Turcji.
 2. W minionym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Jako proboszcz dziękuję za piękne przeżycie tego wyjątkowego czasu.
 3. Dziś spowiednicy będą w konfesjonałach również po mszach świętych, jeśli będzie taka potrzeba, aby Ci którzy z różnych racji nie mogli skorzystać z sakramentu spowiedzi w czasie rekolekcji, mogli to uczynić również dziś. Wiemy, że na święta przyjeżdżają osoby z zagranicy, mieszkające tam i pracujące, dlatego również jutro tj. w poniedziałek, będziemy w konfesjonałach od godziny 16.30 do godziny 19.00.
 4. Msze święte roratnie jeszcze jutro i we wtorek o godzinie 7.00.
 5. We wtorek 24 grudnia – Wigilia. Kontynuując tradycje naszych przodków z pojawieniem się pierwszej gwiazdy zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zróbmy wszystko, aby miała ona chrześcijański charakter: na początku niech zostanie odczytany fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa Chrystusa, po której dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia, a w czasie Wieczerzy śpiewajmy kolędy. Zadbajmy, aby nikt z naszych bliskich w tym czasie nie został bez zaproszenia na Wieczerzę, szczególnie mieszkający w tym samym domu.
 6. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy uroczystą mszą świętą zwaną Pasterką, która będzie o godzinie 24.00. Pół godziny wcześniej będzie program słowno-muzyczny przygotowany przez Zespół Santiago.
 7. Przypominam, że przystępując do komunii świętej na Pasterce możemy po raz drugi przystąpić do komunii świętej w czasie I-szego dnia Świąt.
 8. Msze święte w I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia będą o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30, która jest tylko w niedzielę.
 9. Już dziś informuję, że wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy w sobotę 28 grudnia. Wizyta duszpasterska zwana kolędą to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Już od poniedziałku czyli od jutra Pan Piotr będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Piotrowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Plan kolędy do końca grudnia przedstawia się następująco:

 

Sobota  28 grudnia 2019 r.

Od godziny 8.30 ulica Cedrowa i Botaniczna – jeden z Księży.

Od godziny 8.30 ulica Lipowa – drugi z Księży.

Od godziny 8.30 ulica Grabowa, Cisowa, Jesionowa 10 i Botaniczna 10 i 16 – trzeci z Księży.

Poniedziałek 30 grudnia 2019 r.

Od godziny 8.30 Nowe Boryszewo od Budmatu ulica Boryszewska – jeden z Księży.

Od godziny 8.30 Nowe Boryszewo od Stróżewka do Budmatu – drugi z Księży.

Od godziny 8.30 Nowe Boryszewo od Pieczarkarni w stronę Nowego Gulczewa (na zakończenie osiedle domków jednorodzinnych przy szosie w stronę Rogozina) – trzeci z Księży.

Czwartek 2 stycznia 2020 r.

Od godziny 8.30 Cekanowo ulica Mazowiecka – jeden z Księży.

Od godziny 8.30 Cekanowo wieś – dwóch Księży: jeden od numerów najniższych, drugi od ulicy Lazurowej.

Od godziny 15.30 Cekanowo ulice odchodzące od ulicy Stokrotki (oprócz Stokrotki) w stronę ulicy Królewskiej i ulica Płocka – jeden z Księży.

Od godziny 15.30 Cekanowo ulica Myśliwska, św. Huberta, św. Alberta – drugi z Księży.

Od godziny 15.30 Cekanowo ulica Północna i Ceglana – trzeci z Księży.

Piątek 3 stycznia 2020 r.

        Od godziny 9.15 Rydzyno - dwóch Księży.

 

Informacje dotyczące dalszej wizyty duszpasterskiej i zakończenia roku zostaną podane w II dzień Świąt.

 1. Ostatnia niedziela roku jest Niedzielą Świętej Rodziny z Nazaretu. Starajmy się uczestniczyć całymi rodzinami w mszach świętych, modląc się w intencji rodzin.
 2. Rodziny, które z różnych powodów nie mogły nabyć opłatka od Pana Organisty w domach rodzinnych, mogą w czasie dzisiejszej niedzieli uczynić to bezpośrednio u niego.  
 3.  Nasz Zespól Santiago wydał płytę z kolędami. Gorąco zachęcam do jej nabywania w zakrystii kościoła. Płyta jest w cenie 20 zł.
 4.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę oraz w kancelarii parafialnej, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
 5.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego (dwutygodnik, w cenie 10 zł) i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 6.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w  tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje