III niedziela adwentu – 15 grudnia 2019 r.

1. Dziś w naszej Parafii rozpoczynamy czas rekolekcji adwentowych, które trwać będą do środy (18 grudnia).

Witam serdecznie naszego Rekolekcjonistę – Ks. Piotr Gadomski. Życzę, aby posługa w naszej rodzinie parafialnej dała jak najwięcej kapłańskiej radości, a nam wszystkim życzę, aby czas rekolekcji był jak najlepszym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia.

Program rekolekcji został umieszczony w gablotach przed kościołem oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Również jest wyłożony na stoliku prasy katolickiej.

1. Przez czas rekolekcji nie będzie mszy świętych roratnich. Będą one dopiero w najbliższy czwartek, piątek i sobotę o godzinie 7.00.
  2. W czasie rekolekcji (poniedziałek, wtorek, środa) kancelaria parafialna nie będzie czynna.
  3. Jak co roku w adwencie, w ramach akcji Caritas, możemy nabywać świece wigilijne. Pieniądze ze sprzedaży świec są przeznaczane na projekty Caritas na całym świecie. Świece są w cenie: duże -12 zł, małe świece – 6 zł.
  4. Dziś, po mszy świętej która jest o godzinie 10.30, zapraszam na spotkanie opłatkowe ministrantów, młodzież oazową i Zespół Santiago.

Kolejne spotkania:

• w najbliższą sobotę 21 grudnia o godzinie 15.00 po raz pierwszy w naszej parafii będzie spotkanie opłatkowe dla osób samotnych i starszych;
  • natomiast w niedzielę 22 grudnia po mszy świętej o godzinie 12.00 dla pielgrzymów którzy byli w tym roku w Turcji.
  1. Rodziny, które z różnych powodów nie mogły nabyć opłatka od Pana Organisty w domach rodzinnych, mogą w czasie dzisiejszej niedzieli uczynić to bezpośrednio u niego.
  2. Cieszymy się wszyscy z pięknie wykonanej iluminacji naszego kościoła. Słowa podziękowania kieruję wobec wszystkich, którzy oddali swój głos w ramach budżetu obywatelskiego. Pragnę też  podziękować za wszelką życzliwość Urzędowi Miasta Płocka na czele z Panem Prezydentem Andrzejem Nowakowskim.
  3. Nasz Zespól Santiago wydał płytę z kolędami. Gorąco zachęcam do jej nabywania w zakrystii kościoła. Płyta jest w cenie 20 zł.
  4.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę oraz w kancelarii parafialnej, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
  5.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  6.  W tym tygodniu - w czwartek 19 grudnia - obchodzi imieniny Ksiądz Dariusz. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. W kościele będziemy się modlić w tej intencji w trakcie rorat i mszy wieczorowej.
  7.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w  tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.