II niedziela adwentu – 8 grudnia 2019 r.

1. Dziś, w II niedzielę adwentu, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.
  2. Abyśmy dobrze przeżyli czas adwentu pomocą służyć nam będą:
  1. Msze święte roratnie (ku czci Matki Bożej Pani Adwentu), które są odprawiane we wszystkie dni powszednie adwentu (oprócz rekolekcji) o godzinie 7.00;
  2. Rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się w III niedzielą adwentu 15 grudnia, a zakończą się w środę 18 grudnia.

Dziś na ławkach został wyłożony program rekolekcji, który możemy zabrać do domów. Program jest również w gablotach przed kościołem i na stronie startowej naszej parafialnej strony internetowej.

1. Dziś, w II niedzielę adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz dwudziesty Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Zwyczajem lat ubiegłych, w czasie dzisiejszej niedzieli w naszym kościele trwa zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  3. Pan Organista roznosi opłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

• poniedziałek 9 grudnia od godziny 15.00 ulica Harcerska od cmentarza obydwie strony do ulicy Wiejskiej i Korczaka oraz ulica Srebrna,
  • wtorek 10 grudnia od godziny 16.00 ulica Orzechowa i Śliwowa,
  • środa 11 grudnia od godziny 16.00 ulica Księdza Skierkowskiego, Kaszubska, Warmińska, Pomorska, Śląska i Kujawska,
  • czwartek 12 grudnia od godziny 16.00 ulica Mokra, Miedziana, Nowa, Basenowa, Borowicka 13, 17, 19, ulica Zakole i Wiejska od Borowickiej do Harcerskiej.
  1. Jak co roku, w adwencie, w ramach akcji Caritas, możemy nabywać świece wigilijne. Pieniądze ze sprzedaży świec są przeznaczane na projekty Caritas na całym świecie. Część z pieniędzy zostaje w diecezjach. Zgodnie z wieloletnią tradycją w diecezji płockiej za pieniądze uzyskane ze sprzedaży świec zostaną dofinansowane kolonie letnie dla dzieci z rodzin żyjących w trudnej sytuacji ekonomicznej, dla polskich dzieci z Białorusi przebywających w ośrodku Caritas oraz na inne przedsięwzięcia organizacji. Idźmy za wzorem Ojca Świętego  Franciszka i zapalmy świecę Caritas w naszych domach, podczas Wigilijnego spotkania z najbliższymi. Niech płomień tej świecy ociepli nasze serca. Zachęcamy do nabywania świec Caritas. Świece są w cenie: duże -12 zł, małe świece – 6 zł.
  2. W tym roku paczki świąteczne w naszej parafii zostaną przygotowane tylko dla osób z niepełnosprawnością. Proszę o zgłaszanie dziś osób z niepełnosprawnością z terenu naszej Parafii, którzy w ubiegłych latach nie otrzymali paczek świątecznych. Nie chcielibyśmy kogokolwiek pominąć.
  3. Zapraszam osoby należące do Parafialnej Rady Duszpasterskiej na spotkanie w najbliższy piątek o godzinie 18.00.
  4. Natomiast osoby należące do Parafialnej Rady Gospodarczej zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę o godzinie 18.00.
  5.  Wczoraj odbyło się spotkanie opłatkowe dla osób należących do Kół różańcowych, natomiast kolejne spotkania będą:
  • 11 grudnia (środa) o godzinie 18.00 dla Prezesów i Naczelników Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych;
  • 14 grudnia (sobota) o godzinie 10.00 dla Legionu Maryi – opłatek diecezjalny;
  • 15 grudnia (niedziela) po mszy świętej, która jest o godzinie 10.30 - ministranci, młodzież oazowa, Zespół Santiago;
  • 22 grudnia po mszy świętej o godzinie 12.00 dla pielgrzymów którzy byli w tym roku w Turcji;
  • po raz pierwszy w sobotę 21 grudnia o godzinie 15.00 będzie spotkanie opłatkowe dla osób samotnych i starszych.
  1.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę oraz w kancelarii parafialnej, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
  2.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w  tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.