I niedziela adwentu – 1 grudnia 2019 r.

1. Dzisiejszą pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz czas bezpośredniego oczekiwania i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Abyśmy dobrze przeżyli ten czas pomocą służyć nam będą:
  1. Msze święte roratnie (ku czci Matki Bożej Pani Adwentu), które będą odprawiane we wszystkie dni powszednie adwentu (oprócz rekolekcji) o godzinie 7.00;
  2. Rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się w trzecią niedzielą adwentu 15 grudnia, a zakończą się w środę 18 grudnia.
  1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca grudnia, po sumie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców, przed I-szą spowiedzią i komunią świętą.
  3. W niedzielę za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia:
  • pierwszy czwartek adoracja od 17.30 do 18.00, prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej;
  • pierwszy piątek - spowiedź od godziny 16.00 do 18.00. Adoracja w ciszy od godziny 16.00 do 17.30. Na zakończenie adoracji nabożeństwo pierwszopiątkowe.
  • nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00.
  1. Pan Organista roznosi opłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

• poniedziałek 2 grudnia od godziny 15.00 ulica Zapłotek, Żelazna, Harcerska od 115 do 79 i jej numery parzyste od parku do ulica Pocztowej, ulica Złota, Piaski i Młyńska,
  • wtorek 3 grudnia od godziny 16.00 ulica Porzeczkowa i Brzoskwiniowa,
  • środa 4 grudnia od godziny 15.00 ulica Lokalna, Darniowa, Łamana i Morelowa,
  • czwartek 5 grudnia od godziny 15.00 ulica Widna, Czereśniowa, Jabłoni i Wiśniowa;
  • piątek 6 grudnia od godziny 15.00 ulica Prosta i Kątowa,
  • sobota 7 grudnia od godziny 9.00 ulica Wiosenna, Pogodna, Majowa, Kasztanowa, Leszczynowa i Harcerska od cmentarza do kościoła.
  1. Pragnę już dziś poinformować, że nasze rekolekcje adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę adwentu tj. 15 grudnia i zakończą się w środę 18 grudnia.
  2. Dziękuję Księdzu Dariuszowi za wykonanie informacji o rekolekcjach, która została zamieszczona na frontonie kościoła. Dziękuję Panu Kościelnemu oraz dwóm innym Panom, którzy pomagali w mocowaniu banera na kościele.
  3. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, w kancelarii parafialnej oraz za te, które wpłynęły na konto parafialne, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
  4. Bóg zapłać za składane do puszki z napisem „Na cele charytatywne” ofiary, które będą przeznaczone na paczki bożonarodzeniowe dla osób z niepełnosprawnością z naszej Parafii.
  5.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  6.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w  tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.