XXXIV niedziela zwykła – 24 listopada 2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest doroczną uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy kolejny rok kościelny. Na zakończenie mszy świętej, która jest o godzinie 12.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zostanie odmówiona litania do Najświętszego Serca Jezusowego wraz z aktem zawierzenia.
  2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca grudnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny oraz czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
  3. Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy też msze roratnie. Pierwsza w niedzielę o godzinie 7.00.
  4. Pan Organista roznosi opłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

• poniedziałek 25 listopada od godziny 9.00 od Budmatu ul. Boryszewska oraz od Stróżewka do Budmatu;
  • wtorek 26 listopada od godziny 9.00 Nowe Boryszewo kolonia nad parową, od Nowego Gulczewa do Pieczarkarni;
  • środa 27 listopada od godziny 16.00 ulica Małopolska, Mazowiecka, Białowieska, Łomżyńska, Łowicka i Kurpiowska;
  • czwartek 28 listopada od godziny 9.00 ulica Grabówka, Gmury, Zgodna, Zarzeczna, Flisacka, Wójtowa, Korczaka;
  • piątek 29 listopada od 16.00 ulica Podlaska, Lubuska, Mazurska, Żuławska i Bałtycka;
  • sobota 30 listopada od godziny 9.00 ulica Sielska (od Harcerskiej), Chmielna, Poziomkowa i Skrajna.
  1. Pragnę już dziś poinformować, że nasze rekolekcje adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę adwentu tj. 15 grudnia i zakończą się w środę 18 grudnia.
  2. Dziś o godzinie 16.30 w nowym domu parafialnym spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
  3. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
  4. Bóg zapłać za składane do puszki z napisem „Na cele charytatywne” ofiary, które będą przeznaczone na paczki bożonarodzeniowe dla osób z niepełnosprawnością z naszej Parafii.
  5. Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  6. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.