XXXIII niedziela zwykła – 17 listopada 2019 r.

1. Dziś Światowy Dzień Ubogich, którego obchodzenie przez cały Kościół w 33. niedzielę zwykłą, tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla, ogłosił Papież Franciszek, na zakończenie Roku Miłosierdzia, w Liście Apostolskim Misericordia et Misera. W tym roku pod hasłem „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”.
  2. Dziś,  po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  3. Pan Organista roznosi opłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

• poniedziałek 18 listopada od godziny 16.00 Parcele Górne od ulicy Lisiej;
  • wtorek 19 listopada od godziny 9.00 ulica Pocztowa, Powiśle, Podwale, Roztocze, Rybna, Urbanowo i Odległa,
  • środa 20 listopada od godziny 15.00 ulica Pocztowa 13, 11, 9, ulica Harcerska 117, 119, 121, 123, 125;
  • czwartek 21 listopada od godziny 15.00 ulica Borowicka 2, 4, 1, 3, 3a, 5, 7, 7a, 7b;
  • piątek 22 listopada od 15.00 i sobota 23 listopada od godziny 9.00 Nowe Gulczewo ulica Szlachecka numery nieparzyste i wszystkie odchodzące ulice od ulicy Szlacheckiej numerów nieparzystych.
  1. Za tydzień o godzinie 16.30 w nowym domu parafialnym spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
  2. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę oraz złożone w kancelarii parafialnej, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
  3. Bóg zapłać za składane do puszki z napisem „Na cele charytatywne” ofiary, które będą przeznaczone na paczki bożonarodzeniowe dla osób z niepełnosprawnością z naszej Parafii.
  4. Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.